Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Мандрують всі!


Подорож на автомобілі: про що необхідно подбати


Відпустка – це невеликий переїзд, який для більшості з нас перетворюється на справжній землетрус. Тут не обійтися без стресів та проблем, тому якщо ви запланували подорож на автомобілі – готуйтесь до можливих непередбачуваних обставин заздалегідь.

Якщо ви збираєтесь їхати за кордон на власному автомобілі, придбайте поліс страхування «Зелена карта», який діє за межами України. Ви повинні пам’ятати, що в будь-якій країні можуть статися випадкові зіткнення чи аварії, тому ви повинні подумати про це перед подорожжю.

У подорож на власному автомобілі треба брати тільки все найнеобхідніше. Наприклад, запасіться 5-літровою пляшкою чистої води. Вам не завадить взяти з собою рідину для омивача та моторне масло, якого може не бути в придорожніх заправках. Не забудьте про запасне колесо та порожню каністру. Щоб захистити автомобіль від каміння, необхідно обклеїти плівкою фари. Непогано б було мати відео реєстратор та навігатор, який допоможе зорієнтуватися в незнайомій місцевості.

Рекомендуємо запастися бензином, адже є ймовірність того, що протягом багатьох кілометрів ви не зустрінете жодної заправки. Якщо ж трапилося так, що пальне скінчилося, а до заправки ще далеко, то вмикайте найвищу передачу і їдьте на швидкості близько 80 км/год., слабо натискайте педаль газу та поперемінно її відпускайте. Кожен автомобіліст знає, що заправлятися потрібно на мережевих заправках. В іншому випадку ви ризикуєте залишитися посеред дороги із заглухлим мотором.

Тепер поговоримо про їжу і питво під час подорожі. Наприклад, не можна їсти дуже багато, коли ви знаходитеся за кермом. Наповнений шлунок хилить водія на сон. Замість цього рекомендують більше пити. Перед поїздкою варто подивитися в Інтернеті, які є на обраному маршруті популярні серед мандрівників магазинчики чи кав'ярні, де можна перехопити.

Готелі пошукайте в Інтернеті. Постарайтеся відміряти відстань, яку ви проїдете до того, як зупинитеся на ніч. Часто в дорозі треба дзвонити по роботі та й виходити в мережу. Тому якщо ви збираєтеся провести в одному місті декілька днів, то варто придбати місцеву сім-карту. З нею дзвінки та вихід в Інтернет будуть значно дешевшими. Якщо ж Інтернет потрібен вам постійно, то краще зупинитися в готелі з безкоштовним Wi-Fi. Для спілкування з рідними та друзями можна скористатися Skype. Його підтримують усі сучасні комп’ютери та смартфони, тому проблем зі зв’язком у вас не буде.

Автор: Марина Левицька

http://poglyad.com/stories/story-11130

 


*

Дизайн Валентин Iванов