Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Мандрують всі!


Мандрівки: куди вирушити з дітьми, не покидаючи Україну?


Національний історико-культурний заповідник «Качанівка»

Один із найкрасивіших заповідників України “Качанівка”, варто відвідати будь-якої пори року. Заповідник був створений у 1981 році на основі палацового ансамблю та парку дворянської садиби, заснованої в 1770-х роках. Качанівський парк, площею 560 гектарів, є одним із найбільших пейзажних садів в Україні та Європі. Виник на основі природного лісу і нараховує понад 50 порід дерев і 30 видів кущових. Численні живописні алеї і доріжки перетинають парк у всіх напрямках. Тут приємно гуляти та проводити час усією родиною. Відвідувачам варто побачити архітектурний комплекс на чолі якого палац. Також тут багато меморіальних місць, пов’язаних із перебуванням в садибі відомих особистостей (галявина Тараса Шевченка, дуб Миколи Гоголя, альтанка Михайла Глінки, могила-курган Григорія Честахівського). Альбом почесних гостей «Качанівки» налічує 608 автографів. Крім парку і палацу, у заповіднику збережені Георгіївська церква, службові господарські приміщення.

Краснокутський дендропарк

Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Краснокутський», один із найстаріших дендропарків України, його історія налічує понад 200 років. Діти на власні очі зможуть побачити в парку одне з найпрадавніших дерев Землі – гінкго дволопастне, яке називають деревом щастя. Ці дерева живуть більше 2000 років, вони зростали на нашій планеті ще за часів динозаврів. Зі звірів у парку зустрінуть лані та білочки. Є тут і декілька озер, у воді яких видно, як гуляє риба. На верхньому ставку знаходиться невеличкий острів, насипаний ще Каразіними, так званий, «Острів кохання», який сполучений з основною доріжкою містком. Прикрасою Краснкутського дендропарку є і дерев’яні фігури роботи місцевого митця і скульптора, які сподобаються дітям: учений, Баба Яга з хатинкою, лісовик та інші.

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» — один із найбільших та найвідоміших заповідників України, його площа — 3050 га. Він існує на базі комплексу визначних пам’яток історії та культури, різноманітних музейних колекцій, які мають велике історичне й художнє значення У складі заповідника 371 нерухомих пам’яток історії й архітектури українського народу, 24 тематичних музеїв різних профілів: історичний, археологічні, літературні, етнографічні, технічні тощо. Діти зможуть на власні очі побачити колекції, що мають світове значення: 11 церковних споруд, 16 млинів, зібрання давньої кам’яної скульптури й похоронних саркофагів епохи міді й бронзи, матеріали поселень трипільської культури, скіфського часу, Черняхівської культури, ікон ХVІІІ-ХХ ст., зібрання стародрукованих видань, колекцію козацького періоду. За даними руських літописів Переяслав-Хмельницький, якому близько 1000 років, був третім великим містом давньоруської держави – після Києва і Чернігова. Тож, саме тут уся родина зможе відкрити для себе справжню історію України та надихнутися її мистецтвом і культурою.

Острів Хортиця

Острів «Хортиця» є найбільшим островом на Дніпрі, унікальність якого в рідкісному поєднанні на одній території різноманітних природних комплексів. Тут проводяться різноманітні заходи: виставки, театралізовані вистави та фестивалі. На Хортиці розташовано декілька цікавих туристичних об’єктів. Особливу археологічну цінність мають кургани, кам’яні фігури, культові споруди, що датуються бронзовим століттям. Це свідчить про те, що людина жила тут із давніх часів. На острові Хортиця діє історико-культурний комплекс «Запорізька Січ», присвячений життю та побуту козаків. Діти можуть на власні очі побачити і відвідати житло запорожців та кошового отамана, господарські будівлі, курінь, церкву. Тут розташований Музей історії запорізького козацтва. А захоплюючі вистави на тему життя запорізьких козаків показує кінний театр «Козацька залога». Глядач має можливість познайомитися з козацькими звичаями та традиціями, іграми й танцями.

Поліський природний заповідник

Поліський природний заповідник (площа складає 20104 гектарів) був створений у 1968 році на базі трьох лісництв. Його засновано з метою збереження природних комплексів Полісся, охорони рослин і тварин. Тут діє екологічна стежка, є музей природи, музей побуту поліщуків, музей древлянських каменів та інші об’єкти. Діти зможуть побачити лосів, диких свиней, лисиць, зайців, вивірок та багатьох інших. З цінних птахів є тетеруки, глухарі, рябчики, куріпки тощо. Трапляються також колонії бобрів. Поліський заповідник – це острів дикої природи, де охороняються всі живі створіння, незалежно від того корисні вони чи ні. Тут є річки з невеликими перекатами та живописними берегами, мальовничі озера, величезна кількість дрібних струмків, непрохідні болота. Музей під відкритим небом «Древлянське село» розповість про давноминулі часи, про стару господарську діяльність, промисли, релігійні вірування, практики медитацій, про Святі Місця Предків. Але передусім це Пам’ять про Землю Дерев.


http://kidsonly.com.ua/vesnyani-mandrivki-de-provesti-chas-iz-ditmi-ne-zalishayuchi-ukra%D1%97nu/


*

Дизайн Валентин Iванов