Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Мандрують всі!


Лікарі пояснили, як подорожі змінюють наш мозок


Всім відомо, що відпочинок на свіжому повітрі піднімає настрій і додає життєвих сил. Але зовсім недавно лікарі з'ясували, що він може в буквальному сенсі змінити наш мозок. В кращий бік! Виявляється, відпочинок на природі і подорожі по диких і незаселених куточках нашої планети не тільки приносять море яскравих вражень, а й допомагають нам перестати ... думати!Так-так, на думку вчених і лікарів, кращий спосіб впоратися з поганим настроєм  це на певний час «відключити» мозок. А найцікавіше, що саме в стані «відключки» людський мозок буквально перетворюється.

Для підтвердження цієї теорії дослідники протестували групу людей, які гуляли по лісі всього 1,5 години. У кожного з учасників експерименту помітили значне зменшення активності у префронтальній корі  зоні мозку, відповідає за психічні хвороби. А тепер уявіть, що відбувається з людиною, яка проводить на природі не 1,5 години, а кілька днів!

Вчені відповіли і на питання про те, як зміна мозку позначається на нашому повсякденному житті. Вони попросили групу добровольців на пару днів відключити всі гаджети і провести час де-небудь подалі від міського шуму. Після цього учасникам експерименту запропонували пройти творче випробування і вирішити кілька складних завдань. Виявилося, що їхній рівень творчого мислення підвищився на 50%. Як мінімум! Міцне здоров'я, довголіття, гармонія в особистих стосунках і непідробне щастя  щоб отримати все це відразу, варто лише не забувати про відпочинок і час від часу закидати в дальній кут всі справи, діставати улюблений рюкзак і йти туди, де тихо і красиво. Може, спробуємо прямо зараз?


*

Дизайн Валентин Iванов