Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Мандрують всі!


Музей, який не має аналогів у світі


Місту Житомиру та звичайному одноповерховому будинку по вул. Дмитрівській, 5, історія подарувала надзвичайно яскраву долю: 12 січня 1907 року тут народився Головний конструктор ракетно-космічних систем Сергій Павлович Корольов. Однак, цей факт, як і ім’я видатного вченого, відкрилися світу лише у січні 1966 року, коли життя Корольова раптово обірвалося.

У цьому будинку, який нині став музеєм, родина Корольових мешкала близько двох років.

Пізніше, в різні часи,будинок мав інших власників, а от самому Сергію Павловичу протягом життя так і не судилося побувати в ньому ще хоч раз.

Музей відкрито 1 серпня 1970 року. У присутності житомирян і численних гостей його урочисто відкрила мати Сергія Корольова Марія Миколаївна.

В музеї ви побачите особисті речі С.П.Корольова, родинні реліквії, унікальні документи, фотографії, книги про життя і працю вченого.

Також тут відкрита унікальна за змістом і формою експозиція «Космос». Вона не тільки висвітлює історію вітчизняної та світової космонавтики, а й показує досягнення людини-мислителя, людини-творця. Оригінальне художнє оформлення, незвичайне поєднання світла і музики створюють у цій залі дивовижну атмосферу присутності в космосі.

У музеї є унікальна можливість проводити сеанси радіозв'язку з Міжнародною космічною станцією.

В експозиції музею вражає багатством. Тут є справжній, місцями обгорілий, спускний апарат космічного корабля «Союз-27» з автографами космонавтів В.Джанібекова і Г.Гречка; 9 міліграмів місячного грунту; виставковий зразок космічного корабля «Союз», макети «Лунохода-2» та спускного апарату гагарінського «Востока» у натуральну величину; польотні речі космонавтів, космічна їжа тощо.

Музей прийняв кілька мільйонів відвідувачів з багатьох країн світу. Його колекція нараховує понад 11 тисяч предметів.
А нещодавно він став учасником Міжнародної астронавтичної федерації (IAF).

Сьогодні Музей космонавтики ім. Сергія Корольова в Житомирі є унікальним історичним, науковим, культурним і туристичним центром національного значення, який не має аналогів у світі.

Запрошуємо вас перейти стежкою, поданою нижче. Там – віртуальна мандрівка музеєм. Вражає!

http://cosmosmuseum.info/3d/3dtour.swf


*

Дизайн Валентин Iванов