Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Мандрують всі!


Взуття для подорожі. Як вибрати?


Для комфорту всіх мандрівників виробники взуття випускають спеціальну лінію:  туристичне, або, як його ще називають, трекінгове взуття (від англ. tracking). Ця взуття відрізняється високою вологостійкістю, міцністю, зносостійкістю та зручністю. Особливо ретельно варто купувати дитяче взуття для поїздки чи подорожі з дитиною. Адже враження малюка від відпочинку може бути геть зіпсоване, якщо взуття тисне або натирає ніжки.

Є кілька видів туристичного взуття, вибір залежить від ваших намірів і погодних умов. Для підкорення захмарних гірських вершин підійде високогірне туристичне взуття. Воно відрізняється жорсткістю підошви, стійкістю на зледенілих ділянках і морозостійкістю.

Для обстеження менш високих гір і просто вилазок на природу краще вибрати трекінгові черевики або, якщо район сухий і жаркий, – трекінгові кросівки. Ця взуття легше, підошва володіє хорошим зчепленням з каменем, жорстка конструкція додає стійкості. Є моделі з поліпшеною вентиляцією або посиленоим захистом від вологи.

Для тривалих піших прогулянок по місту і нескладного лазання існують трекінгові сандалі. Вони незамінні в спеку, мають високу міцність і дуже зручні.

На що конкретно потрібно звернути увагу при покупці?

• Шнурівка повинна проходити через петлі, а не дірки в черевиках.

• Язичок і верх черевика повинні складати єдине ціле.

• Підошва технології «Vibram».

• Зручність взуття особисто для вас.

Приміряти черевики і кросівки краще на товсту шкарпетку.

Нозі, особливо пальцям, має бути комфортно і в міру вільно.

При ходьбі не повинні відчуватися внутрішні шви.

В тривалі подорожі обов’язково беріть запасну пару.

Вибирайте взуття ретельно. Правильно вибране взуття заощадить вам сили і вбереже ноги від перенапруги.


*

Дизайн Валентин Iванов