Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Хазяйці на замітку


Як охолодити кімнату без кондиціонера


Kороткий курс по збереженню прохолоди в гарячих точках квартири.

1. У тому, що твій дім перетворився на філію фінської сауни, винні прямі сонячні промені, які проникають через вікна і нагрівають повітря. Насамперед можна зашторити вікна або опусти на них жалюзі. Найкраще у спеку живеться людям, у яких щільні білі лляні фіранки. Білий відображає сонячні промені, а льон, за народними повір’ями і рекламі продавців льону, охолоджує повітря.

2. Інший надійний спосіб перешкодити сонячним променям — замовити тонування вікон. На скло наклеють захисну плівку, і ти зможеш бачити своє подвір’я в симпатичних синюватих тонах (втім, колір, у якому ти віддаси перевагу спостерігати сусідських бабусь, можна вибрати будь-який). Головне не перестаратися, і не зробити тонування занадто густим: в похмуру погоду темну твоє житло буде темним і похмурим.

3. Кому лінь возитися з тонуванням, пропонуємо повозитися з фольгою і двустороннім скотчем. Фольгою обклеюють вікна, що виходять на сонячну сторону, створюючи собі прекрасну тінь. Фахівці радять клеїти скотч не на скло, а на раму; хатня робітниця, що миє твої вікна, скаже потім спасибі.

4. Відкриті тобою кватирки слід закрити, щоб зменшити подачу теплого повітря з вулиці. Провітрювати приміщення найкраще рано вранці, до схід сонця, або пізно ввечері. Найбільш спритні напевно залишать вікна відкритими на всю ніч.

5. Для збереження вологості і прохолоди рекомендуємо прикрасити свій інтер’єр мокрими рушниками, розвішаними у квартирі. Можна просто намочити штори і іноді кропити їх з пульверизатора водою з освіжаючими ароматами м’яти або цитрусових (пару крапель ароматичного масла на бутиль води). В рамках програми з підвищення вологості в будинку проси прийти до тебе дівчат ходити по території виключно в мокрих майках. І їм прохолодніше, і тобі є, що глянути.

6. Попроси домробітницю приходити частіше (вона може і в сухий майці). Справа в тому, що в спеку краще всього робити вологе прибирання кожен день: хоча б протирати дверні ручки прохолодною водою. І заодно попроси її позбутися килимів (У тебе ж є килими? Килимок біля вхідних дверей не в рахунок). При температурі вище 25 градусів по будинку найлегше ходити, як Лев Толстой, босоніж. Килими зіпсують все відчуття дивного холодку від ламінату.

7. До всього іншого можна придбати і зволожувач повітря, але треба бути обережніше: при пекельної спеки твоя фінська сауна має всі шанси перетворитися на турецьку. Але якщо ти правильно затемнив вікна, швидше за все, зволожувач спрацює на благо. Чи не переборщи: сильна темрява і вологість можуть вивести в твоєму гнізді нові форми життя, як наприклад, плісняві шпалери.

8. Слід переконатися, що в квартирі немає сильних джерел обігріву повітря: батареї уже відключили, на кухонній плиті не працюють відразу 4 конфорки, висмикнутий з мережі ламповий телевізор. Літо — вдалий час, щоб замінити печерний комп’ютер що гріє системним блоком розміром з шафу на зручний планшет.

9. Якщо вищенаведені поради вже не допомагають охолодити повітря, прийшла пора виготовити саморобний кондиціонер. Заморожуємо воду в пластикових пляшках і ставимо їх на піднос перед вентилятором. Струмінь вентилятора можеш направити в ту точку простору, яка найбільше потребує цього. Наприклад, на себе. Змінити напрямок можна в той момент, коли ти станеш озиратися в пошуках светру.

10. Ці ж пластикові пляшки з льодом можна закидати себе в ліжко. А перед відходом до сну анти-грілки знову прибирати в морозильник. Замість бавовняної постільної білизни вибери шовкову — шовк має властивість злегка холодити шкіру.

11. Якщо ти серйозно стурбований проблемами глобального потепління в твоєму домі, посади під вікнами розлогі дерева. Пройдуть роки, і на вікна ляже благодатна тінь від зелених насаджень. З тією ж метою можна розвести квітник на балконі. На зборах мешканців будинку запропонуй пофарбувати будинок у світлі тони — в жарких арабських країнах всі так роблять.

12. Напевно ти пам’ятаєш зі шкільного курсу фізики, що тепле повітря піднімається догори. Коли спека візьме верх, займи нижню точку простору. Приляж на низький диванчик або зовсім на безковрову підлогу. Тут добре поміркувати про мінливість погоди.

Інна Прибора


*

Дизайн Валентин Iванов