Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


30 секретів довголіття
Як з’ясували вчені з університету шпиталю Женеви, заборона на використання ліфтів і ескалаторів на робочому місці веде до того, що у співробітників покращується сампочуття, зменшується жирова тканина і нормалізується тиск.

Не секрет, що регулярні фізичні вправи – всього близько 30 хв в день – допомагають попередити ожиріння, сердечно-судинні захворювання, інсульт і навіть рак. Тим не менш, є ще чимало способів продовжити життя.

1. Смійтеся. Вчені стверджують, що 15 хв сміху щоденно продовжують життя на 8 років.

2. Додавайте помідори в бутерброди. Якщо в щоденний раціон додати трохи помідорів, ризик серцево-судинних захворювань знижується аж на 30%.

3. Читайте догори ногами. Ставте перед своїм мозком нетривіальні задачі і ви зрозумієте, що з будь-якої ситкації є вихід.

4. Поверніться до коренів. Відомо, що коренеплоди запаковані природою з особливою уважністю, так що вітаміни з них не зникають з часом, а тільки накопичуються. Буряк знижує рівень халестерину і зменшує ризик інсульту, морква корисна для зору, в той час, як пастернак знижує ризик постраждати від остеохандрозу.

5. Не жалійте крові. Чоловіки-донори в 17 разів рідше страждають від серцевих нападів.

6. Взнайте свою сім’ю ближче. На думку експертів з медичної школи Гарварда, перебування поряд з матір’ю нормалізує тиск, а також допомагає баротися з алкоголізмом.

7. Слухайте класичну музику. Бетховен заспокоїть серце, знизить тиск і розслабить м’язи — впевнені вчені з Оксфордського університету.

8. Танцюйте сальсу. Всі танці дуже корисні для здоров’я , однак, танцюючи сальсу, ви спалюєте принаймні 420 калорів нагодину.

9. Заведіть сім’ю. Як показали дослідження, що проводилися впродовж 20 років, одружені чоловіки живуть на 3 роки більше, ніж холостяки.

10. Не пристосовуйтеся до суспільної думки. Ви проживете довше, якщо не будуту переживати про те, що про вас подумають оточуючі. Менше переживань – меншестресу.

11. Їжте хлібні шкоринки. В них міститься в 8 разів більше протиракового антиоксиданту пролізину, ніж в решті хлібини.

12. Не підстрибуйте. На думку японських вчених, несподіваний гучний звук, як наприклад, будильника, підвищує ризик серцевого приступу у людей з високим тиском. Справа в тому, що через природні інсктинти організм реагує на гучні звуки так же, як на попередження про небезпеку –викидом адреналіну.

13. Займіться приберанням будинку. Впродовж 20 хв помийте вікна, і 80 калорій як не було, 20-хвилинна чистка килима з пилососом обійдеться господині в 90 калорій, а прасування спалить 65 калорій.

14. Віднайдіть віру. Регулярне відвідування місць релегійного поклоніння знижує смертність.

15. Вивчіть щось новеньке. Багато людей, що відсвткували своє 100— річчя, кажуть, що завдячують своїм довголіттям грі на музичному інструменті або іноземним мовам.

16. Слідкуйте за зубами. Якщо щоденно чистити зуби, можна помолодіти на 6 років, оскільки з ротової порожнини виводяться шкідливі бактерії, які можуть спровокувати серцево-судинні захворювання.

17. Спіть, але не забагато. Дослідження, опубліковане в американському науковому журналі Archives Of General Psychiatry, показало, що люді, які сплять по 7 годин на добу, живуть довше за тих, хто спить менше.

18. заведіть домашнього улюбленця. Володарі собак і кішок менше піддаються стресу, до того ж, у них більш низький тиск.

19. Киньте палити. Адже паління – це та причина смерті і хвороб, яку найлегше попередити.

20. Живіть за містом. Люди, які живуть у сільській місцевості, з більшим позитивом дивляться на життя, ніж міські жителі.

21. Їжте шоколад. За даними дослідження Гарвардсбкої школи охорони здоров’я , люди, які вживають шоколад у помірних кількостях, живуть довше тих, хто любить цукерки. В шоколаді містяться хімічні речовини поліфеноли, які попереджують розвиток серцевих хвороб і раку.

22. Читайте етікетки. Чим уважніше ви читаєте етікетки на продуктах, тим більше знаєте про те, що вживаєте в їжу, тим більше ви турбуєтеся про те, щоб харчуватися саме здоровими продуктами.

23. Полюбіть часник. Він незамінний для серця, покращує кровотік.

24. Засмагайте на сонці, але не зловживайте. Всього 15 хв в день забезпечать вас необхідною кількістю вітаміну D – він знижує ризик діабету і допомагає боротися з депресією

25. Випийте чашку чаю, чорного або зеленого – не важливо. Останні відкриття довели, що чайні антиоксиданти зменшують ризик

26.Загорайте на солнце, но не злоупотребляйте. Всего 15 минут в день снабдят вас необходимом количеством витамина D — этот витамин снижает риск диабета и помогает бороться с депрессией.

27.Выпейте чашечку чая: черного или зеленого — не важно, Последние открытия показали, что чайные антиоксиданты подавляют рост раковых клеток, улучшают здоровье зубов, укрепляют кости.

28.Любите себя. Даже если вы очень любите себя, не надо нестись сломя голову в паб отмечать эту любовь. Дело в том, что любимые занятия, такие как шопинг, так же полезны для здоровья, как и физические упражнения. Росту ракових клітин, покращують стан зубів, зиінюють кості.

29. Викиньте шторку у душі. Як показала практика, шторка у ванній – джерело шкідливих бактерій і грибкових спор, котрі можуть викликати астматичні реакції. Краще поставте скляну заслонку – її легше мити.

30. Їжте горіхи. Вживання в їжу багатих кремнієм бразильських горіхів знижує ризик захворювання на рак на 40%, в той же час, будь-які горіхи здатні попередити діабет. Однак, краще віддавати перевагу несолоним горішкам.

Джерело


*

Дизайн Валентин Iванов