Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Їжа проти стресуМи часто намагаємося знайти причину своєї апатії чи суму, не підозрюючи, що депресія — наслідок нестачі ендорфінів — "гормонів щастя". Боротися з цим нескладно, іноді достатньо з’їсти щось смачненьке, головне — знати що саме. Річ у тім, що ендорфіни починають посилено вироблятися у разі вживання певних продуктів харчування.

БАНАНИ Й АВОКАДО ПРОТИ СУМУ У бананах містяться речовини, завдяки яким ми відчуваємо радість і спокій. Одна з них триптофан — амінокислота, яка стимулює вироблення серотоніну в мозку. Для підтримки гарного настрою достатньо з’їдати один банан щодня. За вмістом поліненасичених жирних кислот плоди авокадо перевершують усі інші овочі та фрукти. Крім того, вони багаті на провітамін А, вітаміни С, Е, D і групи В, містять тонізувальні речовини. Достатньо половинки авокадо на день, щоб відчути приплив позитивної енергії.

СОЛОДКИЙ ПЕРЕЦЬ — ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ СИЛ Солодкий перець відрізняється високим вмістом вітаміну С, бета-каротину, вітамінів групи В, міді, заліза і цинку. Ці речовини активізують обмін речовин у мозку, а тому швидко відновлюється працездатність. 
КАРТОПЛЯ ВІД СТРЕСУ Картопля надзвичайно багата на калій. Кількість калію в людському організмі особливо швидко знижується у випадку стресових ситуацій. Як наслідок, можуть з’явитися апатія, сонливість, поганий апетит. 250 г картоплі в мундирі відновлять втрату калію й усунуть наслідки стресу.

БУРЯК — ДЛЯ ГАРНОГО НАСТРОЮ Буряк багатий на мінеральні речовини: калій, магній, залізо, мідь, марганець. Крім того, він містить фолієві кислоти, які розщеплюють гомоцистеїн — речовину, що входить до складу крові і може спричинити депресію та пригнічений настрій.

Тому бажано з’їдати один варений буряк щодня.

МОЛОКО — ДЛЯ ГАРМОНІЇ ОРГАНІЗМУ Пийте молоко і будете здорові та щасливі. Адже в процесі перетравлювання молока утворюються біологічно активні речовини — пептиди, котрі підвищують рівень серотоніну в мозку. Для досягнення позитивного ефекту бажано випивати півлітра молока на день. 


*

Дизайн Валентин Iванов