Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Соснові шишки — від кашлю й задишки
Для цього слід підготувати смачний і дуже помічний сироп зі свіжих зелених соковитих соснових шишок: розрізати кожну з них на частинки, обкачати в цукрі, щоб швидше пустили сік. У міру наповнення банки струшувати її вміст і пересипати шар за шаром цукром (1:1 або 2:1).

Верхній шар шишок має бути засипаний цукром повністю. Банку накрити марлею і поставити у тепле темне місце, час від часу струшуючи, до повного розчинення цукру. Сироп не втрачає своїх цілющих властивостей протягом кількох років.

Вживати під час захворювань органів дихання, а також як зміцнювальний засіб по десертній ложці на півсклянки окропу двічі на день: пити гарячим невеликими ковтками вранці натще і перед сном.
Сосновий сироп -ефективна "швидка допомога" для зняття нападів простудного кашлю та ядухи.
А ще можна зробити варення із соснових шишок: 90 їх штук залити водою, вимочувати 2 доби, періодично міняючи воду. Потім залити шишки 3 л свіжої води і варити до розварювання. Процідити крізь друшляк. У відвар додати 3 кг цукру і варити сироп півгодини.

Застосовується як зміцнювальний засіб по 1 чайній ложці двічі на день: вранці натще і на ніч.
Час збору шишок визначається за їх кольором — це час переходу зеленого кольору в коричневий.
Відомий травознай Іван Носаль радив уживати молоді зачатки шишок у різних комбінаціях, з додаванням інших лікарських рослин чи приправ, для приготування вітамінних напоїв дітям (з двох років життя і старших).

Зачатки молодих весняних пагінців (коли вони ще світло-зелені) — це теж прекрасні лісові ласощі весни. Їхній цілющий вітамінний сік, як і сік молодих шишок, корисно висмоктувати.


*

Дизайн Валентин Iванов