Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Не піду я до лікарні —в мене є рецепти гарні

Надворі скоро похолоднішає. І в зв’язку з цим величезна кількість людей зі зниженим імунітетом може піддатися захворюванням, які призводять до інших ускладнень. Тож дам, шановні, кілька своїх "фірмових" порад — пригодяться.

Якщо вам дошкуляє кашель

Візьміть 2 ст.л. материнки, по 1 ст.л. алтеї, підбілу звичайного, подорожника. Кип’ятіть упродовж 10 хв. у
2склянках води і процідіть. Дорослим пити настій по 1 ст.л. З рази на день. Дітям — половину цієї дози.

2 стл. квіточок дивини, по 1 ст.л. алтею і рум’янку. Або: 2 ст.л. дивини та по 1 ст.л. липи, бузини і малини. Заварити як звичайно. Пити по 50 мл 3 рази на день. Окрім кашлю, напій допомагає при бронхітах і трахеїтах.

2 ст.л. оману високого, по 1 ст.л підбілу, хвоща, первоцвіту та рум’янку. Заварити, потримати 15 хв. і пити по 50 мл тричі на день. Суттєві зміни у стані здоров’я відбудуться від такого напою і при туберкульозі легень, хронічних захворюваннях дихальних шляхів.

При лікуванні кашлюку добре використовувати малиновий корінь. Помити його, подрібнити (свіжий або сушений) і заварити 1 ст.л. склянкою окропу. Кип’ятити 10 хв. і пити по 50 мл з медом на ніч.

2 стл. бруньок чорної тополі заварити 2 склянками води, кип’ятити 10 хв., а потім дати настоятися упродовж 15 хв. Пити по 1 ст.л. тричі на день до іди при захворюваннях дихальних шляхів та хронічному бронхіті.

3 ягід калини приготувати чай. Налити 2/3 склянки, додати 1 ч.л. олії та 0,5 ч.л. меду. Пити 2—3 рази на день. 


*

Дизайн Валентин Iванов