Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Проносні засоби


 

Багато людей при закрепах застосовують проносні засоби. Однак вдаватися до них регулярно аж ніяк не бажано, бо вони, як не дивно, здатні спровокувати ще тяжчі закрепи.

Через 7—8 годин після прийняття препаратів сени чи бісакодилу виникають болі в животі, бурчання у шлунку і 3—4—разове випорожнення протягом кількох годин. Ситуація буває настільки серйозна, що люди змушені брати відгул на день прийому проносного, бо не в змозі здолати цей бурхливий ефект на роботі. Але дозу доводиться постійно збільшувати. І, нарешті, настає момент, коли навіть найвища доза не здатна викликати нормальне випорожнення.

Слід також зазначити, що бувають ситуації, коли вживання проносного протипоказане. Наприклад, ці препарати не можна вживати вагітним, бо різкі скорочення виникають не тільки у кишківнику, а й у матці, а це може спровокувати викидень. Крім того, такі ліки небезпечні для дітей і людей з хворим серцем, бо спричиняють зневоднення, втрату калію і порушують серцеву діяльність. У малюків до того ж може статися вольвулюс (заворот кишок), пов’язаний з різкими скороченнями кишківнику.

Отож не захоплюйтесь самолікуванням, а консультуйтеся з лікарями.


*

Дизайн Валентин Iванов