Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Вода камінь точить
Майже будь-якому захворюванню легше запобігти, ніж після того, як вдарить грім, витрачати великі гроші на аптеку і послуги лікарів. Сечокам’яна хвороба є одним з наслідків сучасного способу життя, погіршення екологічної ситуації та індивідуального ставлення до свого здоров’я, коли турбота про нього, на жаль, відходить на другий план.

Як же мінімізувати ризик появи каменів у нирках? Виявляється, для цього не треба докладати надзусиль. Першою заповіддю є рух, без якого ці життєво важливі органи швидко "стомлюються". Водночас слід стабілізувати кількість споживаної рідини. Йдеться, звичайно, не про пиво, а про соки, воду, молоко.

Комбінація цих напоїв у межах двох літрів на добу на третину зменшує ризик утворення каменів. Народна медицина радить починати і закінчувати день склянкою негазованої мінеральної або джерельної води. Її можна вживати як за півгодини до приймання їжі, так і після. При цьому слід пам’ятати, що споживання води під час трапези може погіршити процес травлення.

Цікаво, чому наші предки практично не знали, що таке хвороби, пов’язані зі шлунком і взагалі травленням? Просто у їхньому раціоні переважала грубоволокниста їжа, а не перетерта чи переварена, як у нас. Крім того, велику роль у профілактиці сечокам’яної хвороби відіграють настої та чаї з лікарських рослин — чебрецю, ромашки, шипшини, шавлії.

А в розпал ягідного сезону нам у пригоді стануть брусниця й журавлина. Морс із них чудово промиває нирки, тому півтора літра на день такого напою дадуть змогу поєднати корисне з приємним.


*

Дизайн Валентин Iванов