Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Чим користуватися в наші при нежитю?


Чим користуватися в наші при нежитю?

В зимово—весняний період, під час зміни погоди, найчастіше до нас і чіпляється це таке звичне й разом з тим вельми непривабливе захворювання — нежить.
Тож даваите поговоримо про це.

Для лікування ринітів, фарингітів в усі часи застосовувались рослини з різними властивостями — в т. ч. бактерицидними, антиапер—гічними, регенеративними тощо. Це в першу чергу заманиха висока, женьшень, лимонник китайський, вели—коголовник сафлоровидний, елеутерокок колючий та інші, що підвищують імунітет.

Також готують такі суміші.

ЗБІР 1. Валеріана, шишки хмелю, трава м’яти. Усе беруть порівну. Готують настій з 2 ст. л. суміші та 0,5 л води. Для цього суміш кип’ятять на водяній бані 10 хв., потім ще 20 настоюють, не знімаючи з бані. П’ють пс чверті склянки на день.

ЗБІР 2. Валеріана, кропива собача, м’ята, шалвія, взяті порівну. Готують ідентично з вищенаведеним рецептом. П’ють по 1 ст. л. 4 рази на день.

При гострих ринітах, рекомендуються наступні засоби:

Сік каланхое закрапують в порожнину носа по 3 — 4 краплі кожні 4 години. Спочатку хворий може відчувати несильну печію. За 20 — 30 хв. набряк слизової носа зменшиться, дихання покращиться. Якщо сік каланхое ненатуральний (флаконний, в ампулах), його слід розвести водою 1:1.

Інгаляція фітонцидами часнику, цибулі, евкаліпта. Одночасно ви зможете виконувати ще й дихальну гімнастику.

Сік з листя герані криваво—червоної закрапують по 2 — 4 краплі кілька разів на день. Можна також закладати до кожної ніздрі зібгані листки герані.

Сік нагідок лікарських або сік з листя підбілу звичайного застосовують по З краплі 3—4 рази на день.

Натуральний сік (флаконний, в ампу—лах) розвести водою з в пропорції 1:4.

Сік або настій звіробою звичайного, і Якщо не зможете назбирати цєї трави самі, то в аптеках про—даються засоби з його листя — іманин і новоіманин, розчини котрих і використовують при ринітах.

Сік або настій ефедри двоколоскової має добру судинозвужувальну дію. Застосовують щоденне (3 рази на день) закрапування в кожну ніздрю по 3 — 5 крапель.


Який же травам віддають перевагу при лікуванні нежитю?

Дуже ефективним є сік пасльону чорного, котрий кілька днів закрапують по 2 краплі в кожну ніздрю.

Рекомендують також пульверизацію настоєм лікарських трав: звіробою, деревію, рум’янцю, м’яти, евколіпта, чистотіла. При субат—рофічному та атрофічному нежитю застосовують також шалвію, квітки нагідок, листя волоського горіха, алое, оли—вовоі олії. Можна використовувати соки та настої у вигляді полоскань, інгаляцій. Тривалість інгаляцій — не менше 5 — 7 хв.

При вазомоторному нежитю добрий ефект отримуємо, використовуючи звіробій, рум’янок, м’яту, деревій. При алергічному нежитю використовують лікарські рослини, що мають протиалергічну дію (слід попередньо провести алергологічні проби): барбарис, буркун лікарський, кропива, рум’янок аптечний, лаванда колоскова, лопух великий, м’ята перцева, кульбаба лікарська, горіх мускатний, троянда, солодка гола, деревій, кріп городній, квасоля, фіалка триколірна, череда.


Ганна ОМЕЛЬЧЕНКО


*

Дизайн Валентин Iванов