Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Очі розкажуть про всі ваші хворобиІридодіагностика — наука про вивчення організму людини через райдужну оболонку ока.

Через очі ми висловлюємо своє відношення до світу та отримуємо основну масу інформації. Та, виявляється, що в погляді відзеркалюється не лише душа, але й здоров’я. Саме так вважають іридодіагности — лікарі, які визначають хворобу не на око, а по оці.Назва методу походить від імені античної богині ранкової зорі Іріди. Ця пані носила плащ, що переливався всіма кольорами райдуги — так вона прикрашала небосхил дивовижними зорями. І хоча в палітрі зоряниць наявна вся гама існуючих кольорів, з усього цього багатства іридодіагности виділяють тільки два...Так виглядає схема ока в іридодіагностиці

Очі ніби циферблат

Схем проекцій різних знаків на райдужній оболонці ока в іридодіагностиці досить багато, але в загальних рисах всі вони схожі. Так, наприклад, праве око "відовідає" за праву частину організму, ліве — за ліву. Якщо користуватися аналогією з годинниковим циферблатом, то можна сказати, що іридоознаки, які знаходяться в районі між 5 і 7 годиною відносяться до сечостатевої сфери, а з 11 до 13 — до мозкової діяльності. Мати хоча б загальне уявлення про місцезнаходження цих зон корисно лікарю будь-якої спеціалізації.

З думкою про майбутнє

Точність методу дуже висока. На 80% іридодіагноз співпадає з клінічним (а при ренгені і УЗД — всього на 60%). Вікових обмежень

цей метод не має. З його допомогою можна навіть визначити, які хвороби в майбутньому загрожують грудній дитині.Райдужка може розповісти людині не тільки про те, чим хворіли її предки, але і чим можуть хворіти її нащадки. Якщо райдужка щільна — потенціал здоров’я високий. Якщо райдужка "мереживна"— можлива схильність до системних захворювань, слабкість м’язів та судин, проблеми з товстим кишковиком тощо.

Не поставити діагноз, а визначити причину

Райдужна оболонка ока — це своєрідний екран головного мозку, через який до неї надходять різні імпульси і фіксуються на ній, як на карті. Щоб прочитати по очах карту організму, ірідодіагности користуються спеціальними схемами, на яких позначені сотні відомих ірідознаків.

Дослідження райдужної оболонки — неспецифічний вид діагностики. Воно не замінить традиційні способи, що їх використовує ортодоксальна медицина (такі як УЗД, рентген тощо), а лише доповнює їх, оскільки функції і завдання у цих методів різні. Звичайна діагностика фіксує кульмінацію хвороби, але, на жаль, не може дати відповідь на запитання, чому в конкретної людини розвивається те, чи інше захворювання. Головна перевага іридодіагностики в системному підході до проблеми нездужання. А основна мета цього методу — не поставити конкретний діагноз, а визначити причину хвороби.Ірідопрограми розрізняються не тільки за видом, але і за локалізацією.

Місцерозположення деяких відмітин допомагає лікарю встановити генетично вразливі зони організму, які вимагають профілактичної корекції. Друга група знаків вказує на ті проблеми, які вже проявилися в організмі у хворого. Тому для правильної діагностики лікар повинен не тільки вміти знаходити безпосередньо самі іридоознаки, але і розуміти їх взаємороположення.

Ой ви очі, волошкові...

Хоча поети оспівують прекрасні і зелені, і волошкові, і ще якісь немислимі очі, лікарі переконані, що єдино можливі кольори здорового ока — це відтінки блакитного (від стального до синього) і коричневого (від світло-карого до майже чорного). На жаль, цікава зелена райдужна оболонка ока свідчить не стільки про чаруючу привабливість очей, скільки про наявність в організмі хвороб печінки чи про хронічний коліт. Тому ідеальний колір очей все-таки повинен бути монохромним і однотонним. Плямки, крапочки та інші "прикраси" на райдужці у абсолютно здорових людей відсутні. 

Кольорова гама не впливає ні на гостроту зору, ні на інтелект, ні на здоров’я. Зазвичай, в північних широтах у людей переважають світлі очі, а у південних — темні. Так організм пристосовується до оточуючого середовища. Дуже важко світлову акліматизацію переживають люди похилого віку.

Коли звертатися до іридодіагноста

— У вас багато проблем зі здоров’ям або часто загострюються захворювання, але достовірно не виявлено першопричину цих хвороб;
— До певного моменту вас нічого не турбувало, але раптово погіршилося здоров’я;
— Потрібно провести термінову диспансеризацію, а часу відвідувати всіх лікарів немає.
Можливості іридодіагностики надзвичайні – цей метод дозволяє поставити діагноз ще до того, як хвороба проявить себе клінічно.

В Тернополі можна отримати консультацію іридодіагноста, відвідавши Обласний комунальний Центр "Здоров’я", що по вул. Гоголя,2. Довідки за телефоном 52-12-03.


*

Дизайн Валентин Iванов