Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Чому людина відчуває себе старою?


Американський Сенат письмово визначив старість як стан, коли людина сама себе відчуває старою. Але ж таке може бути і у 30, і у 50 років. Згодні? Саме так, молодим можна почуватись і у 90 років. У цьому нас переконують біографії знаменитостей. Відомий український математик Борис Якович Букрєєв прожив 102 роки. До останніх днів зберігав бадьорість, рухливість, мав світлу пам’ять і гострий розум. Ті ж характеристики можна віднести і до Федора Григоровича Углова — всесвітньо відомого хірурга, академіка, який нещодавно відзначив сторіччя. Приклади можна продовжувати. Але хочеться узагальнити сказане.

Здоров’я — це праця, насамперед — величезна робота душі та розуму. Що ще? Завжди довше живуть люди, котрі шанобливо ставляться до гігієни, внутрішньої і зовнішньої чистоти тіла і, звичайно ж, до чистоти почуттів. Не можна дозволяти старіти і розуму.

А яка думка медиків? Ранніми ознаками старості вони вважають ослаблення м’язової системи, зниження швидкості передачі нервового імпульсу й інтенсивності обміну речовин. Так, у 75-річних людей у порівнянні з 30-річними серце при скороченні викидає крові менше в середньому на 30 відсотків, унаслідок чого основний обмін речовин знижується на 15 відсотків, приплив крові до голови — на 20, а швидкість проведення нервового імпульсу — на 10-15 відсотків. На 44 відсотки зменшується кількість фільтраційних клубочків у нирках, гине безліч нервових закінчень.

У старості витончуються і стають крихкими кістки, зморщується шкіра, каламутніє кришталик ока, сивіє і випадає волосся. А судини, як чайник шумовинням, укриваються зсередини нальотом солей. У середньому до цього віку гине й ушкоджується до 30 відсотків клітин тіла, унаслідок чого людина начебто всихає, меншає в зрості та вазі.

Але не варто впадати у відчай, навіть якщо ви знайшли в себе достатньо ознак старіння. Існують перевірені десятками тисяч людей методи самоконтролю, регуляції та стимуляції роботи організму. Порадьтеся з вашим дільничним лікарем чи, якщо з якихось причин це неможливо, звертайтеся до нашого лікувально-оздоровчого центру «Надія», що в Черкасах. Тут завжди раді вам допомогти. А головне, тут знають, як запобігати хворобам.
Оці рекомендації звідти:

1. Менше їжте.

2. Змініть раціон харчування (наприклад, замість м’яса вживайте рибу).

3. Пийте побільше рідини.

4. Займайтеся спортом чи хоч би побільше рухайтеся.

5. Більше смійтеся — серед довгожителів немає жодної сумовитої людини.

6. Подорожуйте, не замикайтеся в одному колі спілкування. Це наснажить вас позитивними емоціями.

7. Тренуйте інтелект — розгадуйте кросворди, ребуси, побільше читайте.

8. Любіть життя — воно єдине.

Дуже корисними можуть виявитися такі імуностимулюючі речовини (доза розрахована на двох осіб):

1-й курс лікування
600 г квіткового пилку змішати з 1200 г квіткового меду (якщо пилок у гранулах, потрібно попередньо подрібнити його на млинку для кави) і дати настоятись три доби в темному місці. Приймати за 45 хвилин до їди 3-4 рази на день із розрахунку 2/3 чайної ложки на 2/3 склянки води.

2 тижні перерви.


2-й курс лікування

500 г кураги, 500 г волоських горіхів, 500 г родзинок, 3500 г чорносливу (без кісточок), 2 лимони (зі шкуринкою). Усе перемити, лимони додатково обшпарити окропом, потім пропустити через м’ясорубку і змішати з півлітровою баночкою меду, бажано квіткового. Приймати за 45 хвилин до їди по столовій ложці 3-4 рази на день.

2 тижні перерви.

3-й курс лікування

Маточкове молочко щодня (вранці та вдень) приймати натщесерце (ліпше розсмоктувати під язиком) по одній гранулці протягом місяця. Якщо неможливо дістати маточкове молочко, можна замінити його таблетками «апілак», але дозу в такому разі необхідно погодити з дільничним лікарем.

Категорично протипоказано:

1. Переїдати.
2. Курити.
3. Сидіти постійно в хаті.
4. Годинами дивитись телевізор.
5. Віддаватися сумним думкам.
6. Лякатися всього нового.
7. Лаяти молодих.
8. Дивитися на світ зверхньо.

У житті повсякчас відбуваються перегони здоров’я і недуги. Хто переможе? Залежить від нас. Долучайте до занять рідних, близьких і друзів. Адже не тільки захворювання, а й здоров’я теж може поширюватись. Приклад заразливий. Тож успіхів вам!*

Дизайн Валентин Iванов