Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Здоров’я без дрібниць


 

По-перше. Щодня ретельно чистіть зуби. Гордон Дуглас, представник американської академії пародонтології, дослідив, що захворювання ясен можуть сприяти розвиткові серцевих недуг. До речі, дослідники рекомендують з’їдати жменьку родзинок, котрі, як з’ясувалося, ефективно борються з бактеріями, що викликають хвороби ясен.

По-друге. Темний і солодко-гіркий шоколад містить антиоксиданти, що допомагають боротися зі старінням, а саме — флавоноїди. Невелика порція гіркого шоколаду може стати у пригоді в боротьбі з тромбами і серцевими нападами, вважає Карл Кін з університету Девіса у Каліфорнії. Рятівники-флавоноїди також містяться у темному винограді, яблуках та червоному вині.

По-третє. Більше смійтеся. Принаймні раз у день слід посміятися від душі, адже сміх сприяє розширенню кровоносних судин і запобігає серцевим хворобам. Подивіться комедію, прочитайте смішну книгу, розкажіть анекдот чи посмійтеся з друзями.

По-четверте. Дослідження показують: чоловіки, які ведуть регулярне статеве життя, живуть довше. До того ж люди, задоволені у статевому відношенні, краще справляються із застудами, депресіями. Серце можна також змусити битися частіше, займаючись бальними танцями або прогулюючись перед заходом сонця.

По-п’яте. Більше спіть. Сон підтримує на належному рівні пам’ять і концентрацію уваги та регулює масу тіла. Натомість недосипання призводить до ожиріння. Як відомо, більшості людей потрібно спати від семи до дев’яти годин на добу.

По-шосте. Гризіть горішки. Пригоршня мигдалю в день сприяє зниженню холестерину і навіть запобігає розвиткові деяких різновидів раку, зокрема прямої кишки.

По-сьоме. Моліться або медитуйте. Молитва й медитація здатні знизити кров’яний тиск, позбавити від тривоги, розправитися зі стресом і навіть подовжити життя. Скільки треба молитися чи медитувати? Американські фахівці пропонують присвячувати цьому не менш як 20 хвилин щодня.

 


*

Дизайн Валентин Iванов