Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Що воно у роті
Традиційний підхід до гігієни рота — намагатися знищити всі мікроорганізми. Однак це неправильно, позаяк багато з них виконують корисну функцію, перешкоджаючи проникненню шкідливих мікроорганізмів.

Учені зазначають, що в роті кожного з нас — справжні джунглі, які складаються з сотень різновидів бактерій, найпростіших організмів, грибків, вірусів. Більшість цих представників мікрофлори та мікрофауни живуть в роті постійно. І не дивно, адже в середовищі їх житла увесь рік тепло — близько 37 градусів Цельсія, постійно волого і повсякчас надходять поживні речовини. Тим паче, що, крім їжі, до рота нерідко потрапляють сторонні предмети — пальці, олівці, авторучки і т. д., і всяке несе нові мікроби. Дослідження показали, що на кожному квадратному міліметрі тканини щік, у кожній складці ясен, у кожній борозенці язика причаїлися живі організми. І навіть ретельно почищені зуби кишать мільярдами бактерій.

Фахівці оцінюють кількість видів мікроорганізмів, котрі постійно живуть у ротовій порожнині людини, у 200-500, з них вивчено лише півсотні. І серед мешканців «ротових джунглів» є як шкідливі, так і корисні мікроби.

Виробники зубних паст, щіток та інших засобів для догляду зубів зображують усі мікроорганізми як лиходіїв, котрих неодмінно треба знищити. Насправді ж користь від такої стерильності була б вельми сумнівна, а шкода — незаперечна.*

Дизайн Валентин Iванов