Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Дещо про кольориКольори випромінюють вібрації, причому кожен свою. Не випадково стародавні шумери, єгиптяни, кельти застосовували барви уцілительстві. Давно відомо, що червоний колір пробуджує активність людини, оранжевий посилює апетит і допомагає засвоєнню кальцію, жовтий стимулює нервову систему, зелений заспокоює нервових і занепокоєних людей, голубий сприятливий для легко збуджуваних осіб, фіолетовий робить людину замкненою, рожевий допомагає долати депресію. Звідси випливає, що сердечникам слід уникати червоного кольору. До того ж ряснота червоного забарвлення у приміщенні, де перебуває людина з хворим серцем, створює в неї відчуття неспокою і навіть підвищує кров’яний тиск. Найчутливіших людей певний колір здатний занурити у відчай або наповнити їх потужною енергією. 

Прихильники «барвотерапії» полюбляють розповідати історію, як в одному місті був міст чорного кольору, і з нього часто кидалися самогубці. Коли його перефарбували у блакитний колір, кількість самогубців різко скоротилася. Влада, переконавшись у позитивних властивостях кольору, перефарбувала міст у рожевий, і самогубства на мості припинилися взагалі.
Японці вважають, що кімнати для відпочинку і кухня в оранжевих тонах підвищують настрій, спальні у голубих відтінках допомагають ліпше виспатись, заспокоюють мігрень і усувають безсоння.*

Дизайн Валентин Iванов