Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Загадки лівого мізинця


Один із методів древньої східної діагностики — визначення стану здоров’я по руці. Причому точність такої діагностики була надзвичайно висока. Не тільки в імператорських палацах, а й у кожному східному гаремі був свій кваліфікований медик.

Лікарі, які лікували жінок, ніколи не бачили ні обличчя, ні тіл своїх пацієнток. Лікар робив висновок про стан здоров’я чарівних незнайомок, маючи можливість досліджувати лише кисть руки, простягнену у вузьку щілину віконця медичного кабінету.

Найдавніше мистецтво лікування вважало, що основну інформацію про стан здоров’я можна отримати за одним пальчиком — мізинцем лівої руки. По ньому зцілитель визначав такий важливий фактор, як реакція людини на зовнішній емоційний клімат. Саме несприятливим впливом навколишнього середовища, точніше, відсутністю захисної реакціїорганізму на негативні прояви природи, мудрі східні філософи-лікарі пояснювали появу хронічних хвороб.

До того ж на мізинці розташовані «меридіани», що відносяться до системи серця і тонкого кишківника, принципи взаємодії яких організм «показує» зовнішнім виглядом мізинця: крапками, пігментацією, структурою шкірного покриву Зцілителі натискали на певні точки пальця і за реакцією: біль або його відсутність, пощипування або оніміння — з великим ступенем упевненості визначали стан психоемоційноісфери.

При невротичних порушеннях робили точковий масаж. До нашого часу дійшли такі нескладні рекомендації. Масаж точки, що знаходиться в області кутикули, але з внутрішнього боку пальця, дає приплив емоційних і «нервових» сил, знімає стрес, заспокоює серцебиття, поліпшує сон. Верхню частину пальця рекомендували перед прийомом їжі масувати тим, хто страждає зайвою вагою і непомірним апетитом.

Пацієнти масували кінчик пальця самостійно, засвоївши таке правило: чоловікам можна масувати лівии мізинець проти годинникової стрілки до полудня, а після олудня — за годинниковою стрілкою. Для жінок усе з точністю до навпаки: зранку — за годинниковою стрілкою, після обіду — проти. А у полудень торкатися цієї чудо-точки заборонялося і чоловікам, і жінкам.

За мізинцем лівої руки, за його реакціями на натискання, робили висновки про функціональний стан підшлункової залози, легенів, шлунка, нирок, сечового і жовчного міхурів.

Для пщвищення загального тонусу і гармонійної роботи всіх внутрішніх органів на точку з внутрішнього боку пальця приклеювали насіння яблука або яскравий бісер. Чим спокійнішим і флегматичнішим був пацієнт, тим яскравішу бусинку закріплювали на його мізинці.

Давній Схід — батьківщина манікюру. Східні лікарі вважали, що червоний колір лаку сприяє легкому посиленню енергії, а зелений робить сильнішу тонізуючу дію. Вони радили фарбувати ніготь на мізинці у червоний колір будь-якого відтінку — це допомагало уникати стресу на весь організм.

Медики попереджали модниць: жовтий лак на нігтях знижує стійкість психіки, а блакитний, синій і чорний просто небезпечні, бо «притягують» нові хвороби.

Тим, хто нігтів не фарбує, рекомендувалося носити на мізинці золотий перстень. Щоправда, лікувальні перстені мали особливу форму — вони не були замкнуті, тобто мали невеликий розріз. Власник персня був завжди бадьорий, веселий, упевнений у своїх силах. Такий перстень здоров’я сприятливо впливав на печінку і поліпшував роботу підшлункової залози. Чоловіки носили його на мізинці правої, а жінки - лівої руки.


Точки замість таблеток

Щоби зняти біль голови, помасуйте відповідні точки круговими рухами: 20 хвилин за годинниковою стрітою, поступово посилюючи натиск, і стільки ж — проти неї, потроху послаблюючи дію. Повторіть 4 рази з проміжком 10 секунд. Парні точки розминайте одночасно (крім тих, що розташовані на руках), а непарні — по черзі.

Розташування точок

1 і 2 — в центрі ямок на скронях.

3 — між бровами.

4 і 5 — по боках від шийного відділу хребта на рівні мочок вух.

6 і 7 — на верхній стороні кисті біля основи складки між притиснутими великим і вказівним пальцями.

8 і 9 — посередині шкірної перетинки між тими ж пальцями, але розставленими.

10 і 11 — позаду, посередині гомілки в місці переходу ахіллесового сухожилля (воно прикріплюється до п’яти) в ікроножні м’язи.

Леся ПИСАНКА


*

Дизайн Валентин Iванов