Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Чуєте шум у вухах? Це – гіперчутливість


Про загадковий пульсуючий шум, який ніколи не припиняється і звучить на межі сприйняття, знають тисячі людей у всьому світі. Його описують як постійний ледве чутний низькочастотний звук (його частота становить близько 20 герц, тобто 20 вібрацій у секунду). Шум у вухах чують не всі. Цікаво, що такий звук не має обґрунтованого пояснення. 

Упродовж багатьох років люди висували десятки припущень, які пояснюють причини цього явища. Варто спростувати найпоширеніше – розлад слуху, який зазвичай викликає високочастотний “дзвін у вухах”.

Сучасний світ – галасливе місце, й безліч звуків можуть виробляти машини, залізничний транспорт, підприємства, але це не пояснює усіх випадків виникнення шуму у вухах.

Деякі “жертви” цього явища навіть пов’язують його із секретною діяльністю військових, таємними переговорними пристроями на підводних човнах і навіть з орбітальними супутниками, НЛО й загадковими психологічними експериментами, які проводять “темні сили” уряду або спецслужб. Майкл Хенлон коментує думку доктора Девіда Бегулі з лікарні Адденбрук у Кембриджі, який вважає, що в багатьох випадках шум у вухах можна пояснити загостреним слухом. Д. Бегулі стверджує: слух активізується в моменти особливої небезпеки або стресу, коли ми в прямому значенні чуємо, як трава росте. Згідно з його теорією, у деяких людей гіперчутливість “включена” постійно.

“Це перетворюється на замкнене коло, – стверджує лікар. – Що більше люди концентруються на звуці, то стривоженішими й полохливішими вони стають. Відтак організм реагує активніше, посилюючи звук, який завдає особі чимало психічних розладів і переживань”.


*

Дизайн Валентин Iванов