Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Не застуджуйтесь! А коли це вже трапилося — лікуйтеся медом
Мед — чудодійний засіб при простудних захворюваннях органів дихання, має загальнозміцнюючу дію і сприяє боротьбі організму з багатьма інфекціями. Ефективне використання меду в суміші з молоком, жирами і алое при бронхітах, туберкульозі й взагалі при ослабленні та виснаженні.

Добрий результат при простудних захворюваннях дає вживання меду з молоком (розводять 1 ст. ложку меду в склянці теплого молока). Багато неприємностей може завдати й захворювання придаткових пазух носа. Позбутися цього дуже важко. І якщо гострий запальний процес переходить у хронічний, то нерідко доводиться вдаватися до операції. Знайте, що мед у сотах може порятувати вас від цього захворювання. Треба лише 5 — 6 разів на день жувати медові соти протягом 15 хвилин. Ця процедура полегшує носове дихання, зменшує запалення в придаткових пазухах, сприяє повному видужанню і запобігає рецидивам хвороби.

Для лікування хронічного тонзиліту в дітей можна використати суміш соку алое з медом у співвідношенні 1:3. Нею натще змазують мигдалини протягом 2 тижнів щодня, потім ще протягом 2 тижнів через день.

Найкраще використовувати мед у сотах: в ньому більше вітамінів, перги та інших біологічно активних речовин, а сотовий віск сприяє очищенню зубів — мед не справляє на них руйнуючої дії.

Найбільш активні при захворюваннях, викликаних гноєтворними мікроорганізмами (стрептококами, стафілококами тощо) меди шавлієвий, вересовий та буркуновий. Добре використовувати також липовий, лопуховий, акацієвий, люцерновий і конюшинний меди.

Сік хрону з медом

Щойно віджатий сік хрону змішати з медом у співвідношенні 1:1, приймати перед сном по 1 ст. ложці, запиваючи теплою водою.

Мед з часником

Змішати свіжонатерту кашку часнику з медом у співвідношенні 1:1, приймати, запиваючи теплою водою, по 1 ст. ложці суміші перед сном або по 1 чайній ложці 2 рази на день.

Сік калини або клюкви з медом

Змішати сік калини або клюкви пополам з медом і пити по 40 — 50 мл 2 — 3 рази на день при простудних захворюваннях, кашлю.

Медове полоскання

Мед розвести теплою (не вище 45 градусів) перевареною водою у співвідношенні 1:2 і використовувати для полоскання при ангіні, хронічному тонзиліті, фарингіті тощо.

Протизапальний бальзам

Зрізати нижні листки алое, промити, обсушити, подрібнити, потім віджати сік і розчинити в ньому мед — на 5 мл соку 1 г меду, і приймати свіжу суміш по 1 чайній ложці до їди 3 рази на день протягом місяця при ангіні, захворюваннях горла та інших хворобах як протизапальний і загальнозміцнюючий засіб. При необхідності через 7 — 10 днів перерви курс можна повторити.

Чай з квітів липи та меду

2 ст. ложки сухих квітів липи залити у фарфоровому чайничку 1 склянкою крутого окропу, настояти 8 — 10 хвилин і пити теплим по ? склянки з медом, розчиняючи його за смаком, 3 рази на день як потогінний, жарознижувальний засіб при простудних захворюваннях, грипі, а також для їх профілактики. Настій має антимікробні, протизапальні властивості. Це старовинний народний засіб.


Мед із соком лимона

Взяти 100 г меду (бажано липового), віджати сік 1 лимона і розчинити все це в 800 мл перевареної води. Випити протягом дня.

Цибуля з медом

Приготувати настій цибулі (1:20) й змішати його пополам з медом. Одержаним розчином промивати порожнину носа і горло 3 — 5 разів на день у період епідемії грипу.

При нежитю

Приготувати 30%-ний розчин меду з соком червоного буряка. Закапувати його слід по 5 — 6 крапель в кожну ніздрю 4 — 5 разів на день. Це вельми ефективне лікування дітей при нежитю, спричиненому аденоїдами. Мед розвести теплою водою (не вище 45 градусів) у співвідношенні 1:2 і використовувати для закапування по 5 — 8 крапель у кожну ніздрю 3 — 4 рази на день при гострому і хронічному ринітах.

Приготувати 20%-ний розчин меду й втягувати його спочатку в одну ніздрю, потім в другу при хронічному нежитю.


*

Дизайн Валентин Iванов