Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Який найщасливіший вік для людини?


Рецепт щастя у кожного, звичайно, свій. Але як стверджує відомий психолог, чим старше ми стаємо, тим більше щасливими себе відчуваємо. 

Сьюзен Турк Чарльз, професор психології Каліфорнійського університету, вважає, що пік людського щастя припадає на 90-річний вік, оскільки душевне благополуччя поліпшується з віком.

Звичайно, це не відноситься до тих, хто до похилого віку страждає від старечого недоумства або важких хвороб.

А її колега, професор психології Стенфордського університету Лаура Карстенсен, вирішила розвинути цю тему і провести ще один цікавий експеримент. Вона запропонувала добровольцям, яким було від 18 до 95 років, пройти низку тестів. При цьому кожен з учасників дослідження повинен був систематично заповнювати щоденник, в якому описувався його емоційний стан.

Проаналізувавши результати експерименту, Карстенсен з’ясувала, що люди соліднішого віку набагато рідше відчувають значні негативні емоції і лояльніші до критики на свою адресу. До того ж вони набагато краще керують власними емоціями — навик, який, поза сумнівом, відточується з роками.
Люди старшого віку, на думку учених, здатні проживати кожну мить найкращим чином. Вони витягують з неї все найважливіше і уміють уникати ситуацій, які примушують їх переживати або надмірно напружуватися. Тому пізні роки життя стають для людей «золотим століттям».

Головне — зберегти здоров’я. А тому Карстенсен рекомендує молодим людям готуватися до щасливої старості заздалегідь, приділяючи особливу увагу здоровому і активному способу життя.


*

Дизайн Валентин Iванов