Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Мозок розчиняється в алкоголіВиявлено ще одну причину небезпеки споживання алкоголю: чим більше людина випиває алкоголю – тим меншим стає об’єм її головного мозку.

Здавна було відомо, що в міру старіння людини зменшується і об’єм його головного мозку – за десятиліття він втрачає приблизно 1,9% об’єму. Крім того існують хвороби, які негативно впливають на мозок: наприклад, об’єм мозку зменшується від розвитку старечого недоумства. Раніше вважалося, що споживання алкоголю здатне позитивно впливати на мозок, бо в невеликих дозах алкоголь дозволяє попереджати серцево–судинні захворювання. Виявилось, що це не так.

Вчені з 1971 року опитують і беруть аналізи (в тому числі роблять знімки головного мозку) приблизно в 1,8 тисяч осіб. В анкетах, які впродовж цього часу заповнюють учасники експерименту, вказується і кількість порцій спожитого протягом тижня алкоголю.

Зіставлення результатів аналізів та даних опитуваних дало змогу зробити висновок, що чим частіше і більше вживає людина алкоголю, тим швидше «всихає» її мозок.


*

Дизайн Валентин Iванов