Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Аби тіло відпочилоПриродним відпочинком є сон. Під час сну відпочивають і відновлюються м’язи, відпочиває серце, очі, може відбуватися низка цілющих, самовідновних процесів. Тому не можна недооцінювати важливість сну, тим більше що фізичний відпочинок – це частина того, що відбувається уві сні.


Також необхідний відпочинок очам від комп’ютера і телевізора, надмірної напруги. Дуже важливий відпочинок травної системи, особливо після того, коли переїдають. Навіть коли 1–2 дні в місяць людина утримується від вживання їжі, таким чином вона дає прекрасний відпочинок для шлунку, кишечника і зубів. В результаті всі ці органи з вдячністю відгукуються на нашу до них увагу і далі працюють з подвоєною силою.

Вживання важкої, жирної, синтетичної їжі з великою кількістю консервантів перенавантажує печінку, нирки, кишечник, серце. Тому важливі перерви у вигляді одноденних голодувань або переходів на натуральну їжу.

Хорошим відпочинком для голосу є короткочасні періоди мовчання. Після них мова і голос звучать по–новому.

Хочу повернутися до опису того експерименту, коли група досліджуваних людей знаходилися в постільному режимі. Окрім тих, хто лежав 40 днів, була група, яка знаходилася в такому стані 10 днів, серед них також була частина спортсменів. Після 10 днів їхнього обстеження встановили, що деякі ослаблені органи відновилися, спортивні результати або не змінилися, або покращали, а у спортсменів покращились майже у всіх. Загальновідомо, що професійні спортсмени зазнають перевантаження під час регулярних тренувань. Дослідження довело, що десятиденний відпочинок допоміг їм відновитися від перевантажень, і спортивні результати зросли, а багато органів стали працювати краще. В той же час я нагадаю, що вже після 40 днів безперервного лежання почалися деструктивні процеси абсолютно у всіх.

Я мав подібний досвід, коли активно займався спортом, грав у футбол, баскетбол, піднімав штангу. Не раз помічав, що регулярні тренування, навантаження призводять до поліпшення результатів, поліпшення витривалості і фізичної сили. Але потім виникає момент, коли навантаження підвищуються, а результати падають. І якщо в такий момент дати собі відпочинок, наприклад, на тиждень, а потім повернутися до тренувань або спортивної гри, то практично завжди виникає колосальний ефект. У футболі і баскетболі я завжди відчував неймовірну легкість, а також зростала точність в ударах і кидках у кільце. У атлетизмі м’язи починали активно розвиватися, а фізична сила інтенсивно прогресувала.

Я зробив висновок, що в результаті регулярних навантажень, м’язи перенапружуються і стискаються, і починають чинити опір, якщо у цей момент не дати їм відпочинок, то і до травм недалеко. Коли ж тіло отримує відпочинок, то з вдячністю відгукується.

Аналогічні спостереження я мав, коли займався вправами для розвитку гнучкості. Спочатку тіло піддається, стає гнучкішим, а потім починає чинити опір. І якщо не примушувати його гнутися, а дати відпочинок від навантажень, то після нього тіло набагато гнучкіше, готове до нових вправ і розвитку.

Отже – резюме. Увага до тіла, до різних органів і його частин, виражається, з одного боку, у вигляді активності і виконання їхнього призначення, з іншого боку, в наданні їм відпочинку і розслаблення для кожного місця тіла без винятку.

1. Очищення тіла

Більшість людей вважають природним правилом прибирання свого будинку, місця, в якому живуть. Хтось з вас прибирає будинок щонеділі, хтось – раз на місяць, хтось – раз на півроку. Але навряд чи знайдеться людина, яка цього не робить роками в своєму будинку.

Більшість людей щодня приймають душ або ванну, деякі роблять це по кілька разів на день.
Ті, у кого є автомобіль, регулярно його чистять, миють, роблять профілактику.

Всі перераховані заходи вважаються природними. І, справді, уявіть, що ви перестали витирати пил на робочому столі. Вже через декілька тижнів він лежатиме помітним шаром, можете проекспериментувати. Якщо не мити в квартирі підлогу, то вже через місяць–два пил літатиме лахміттям. Якщо не мити і не вибілювати раковину на кухні або ванну, то вона поступово вкриється нальотом. Кожен це знає. Якщо не стежити за автомобілем, то він буде брудним, а незабаром у ньому щось зламається. Будь-якому водієві це відомо.

Ми всі робимо ці дії, незалежно від того, хочемо цим займатися чи ні. Оскільки уявляємо або бачимо наслідки.

Але мало хто уявляє, що подібні процеси відбуваються в нашому тілі, в різних органах. Навіть, якщо ми не кидаємо сміття на підлогу в будинку, проте прибирання необхідне. Аналогічно й усередині нас. Навіть, якщо ми не засмічуємо себе зсередини, поступово на стінках судин, у кишечнику, в суглобах, у дихальних шляхах з’являються різні відкладення, шлаки. Яка причина, динаміка виникнення, місця накопичення, ми розглянемо далі. Зараз важливо визнати, що різний «пил» скупчується усередині нас. Але більшість людей очищення тіла обмежують душем, умиванням і чищенням зубів. Це чудово, але для міцного здоров’я цього, на жаль, виявляється недостатньо.
Якщо нехтувати очищенням тіла зсередини, то це аналогічно тому, щоб витирати пил на найвидніших місцях квартири, а в інші місця не дивитися. Інша аналогія: важливо періодично позбавлятись від старих, непотрібних речей. Якщо цього не робити, поступово у квартирі стане тісно, а місця для нового не буде.

Резюме. Для фізичного здоров’я важливо використовувати всі внутрішні системи за призначенням і регулярно.

Даючи їм навантаження, знаходити час і можливість для відпочинку кожної системи.
Необхідно періодично очищати тіло, органи.

2. Не засмічувати тіло

Відоме гасло: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять».

Це гасло використовували за радянських часів стосовно міських вулиць.

Але цей принцип також застосовний і до нашого будинку, і до нашого тіла. Уявіть, що ви прийшли додому з вулиці у брудних черевиках і пройшли до квартири, не знімаючи їх. В результаті на підлозі залишилися сліди, пісок, бруд. Якщо це відразу не прибрати, то пісок і бруд поступово рознесуться квартирою, а сліди засохнуть. Щоб відмити свіжі сліди, необхідно витратити час і сили. Але якщо роззутися біля входу, то ніякого бруду і піску в квартиру не потрапить, чистота якийсь час збережеться.

Ті ж процеси відбуваються усередині нас, відомі такі способи засмічення себе: куріння; харчування консервантами і несвіжою їжею; переїдання; вживання неочищеної води, води з фарбниками, солодкої води, кока-коли і подібних напоїв; будь-які види наркотиків; перебування в забруднених, запилених, загазованих місцях; вживання алкоголю; їжа поспіхом; секс з різними партнерами у великій кількості; прийом лікарських препаратів.

Якщо звести до мінімуму всі ці способи засмічення свого тіла, можливо, очищенням доведеться займатися набагато рідше, а ефективність роботи всіх органів буде набагато кращою.


*

Дизайн Валентин Iванов