Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Тільки 49 доларів!


Днями до нас на звичайне обстеження прийшов пацієнт, котрий ні на що особливо не скаржився, хіба що на втому і нечасті поколювання у грудях. Загалом, втомлюваність у літній період — явище дуже розповсюджене, поколювання у грудях — звичайний спазм міжреберних м’язів. Словом, нічого серйозного. Обстеження ж показало, що він міг будь-якої миті просто впасти і померти...

Ми так влаштовані, що здебільшого надаємо значення тільки речам очевидним, явним, і ставимося несерйозно до усього з категорії ймовірного. Особливо коли мова йде про наше власне здоров’я. Ми біжимо до лікаря тільки коли дірка у зубі уже велика, коли біль у спині замучив, коли у серці щось цілком серйозно поколює. Тільки стадія болю зазвичай спонукає нас до дії. І ми чомусь забуваємо, що усі розлади починаються набагато раніше, ніж дають про себе знати, що більшість хворіб розвиваються безболісно, зручно вмостившись у затишних закутках нашого організму.

Ми погано себе слухаємо і ще гірше себе чуємо. Часом ми не розуміємо, чи то справді щось заболіло, чи то нам тільки здалося. І, щонайгірше, ми забуваємо про біль, коли він минає, і нітрохи не хочемо знати його причини, нам досить того, що все минулося, і ми рідко допускаємо думку, що, можливо, якась частинка нас всередині уже волає про порятунок.

А тим часом найнебезпечніші хвороби можна виявити і зупинити, коли у них ще не дуже гострі зуби.

...Ми виявили, що у нашого пацієнта закупорена серцева судина, через котру серце постійно недоотримує потрібну кількість крові. Це явище називається "серцевий голод", що власне і було причиною швидкої втомлюваності і поколювання у грудях. Цей чоловік міг просто будь-якої миті померти від інфаркту. Ми одразу скерували хворого на детальніше обстеження і дійшли висновку, що йому необхідна ангіопластія, причому негайно. Це швидка і практично безболісна операція — через зонд у районі паху вводять розширювач, котрий венами ведуть до серця і вставляють у закупорену судину. І за півгодини ви знову здорові.

...А обстеження, котре врятувало нашого пацієнта, коштує всього 49 доларів. Більш ніж помірна ціна за життя, чи не правда?

Ми часто намагаємося уникнути візитів до лікаря, відтягуємо їх і відкладаємо, займаємося самолікуванням і самонавіюванням. Погоджуюся, хворіти у США — задоволення не з дешевих і далеко не усі можуть безпроблемно оплатити свої медичні рахунки. Але й ви погодьтеся, 49 доларів за те, аби знати дійсний стан речей і, можливо, уникнути в майбутньому божевільних нарахувань за лікування — ціна дуже і дуже низька. Адже завжди краще знати, ніж не знати. До того ж чим раніше ви займетеся своєю хворобою, тим легше буде її вилікувати.

Олена Наріжна, Чикаго


*

Дизайн Валентин Iванов