Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Переборемо втому


 

Як боротися зі втомою?

Насамперед радимо поступово знижувати вживання кофеїну, оскільки він впливає на гормони, які регулюють рівень цукру в крові. Інакше вам знадобиться все більше і більше кофеїну, щоб відчути себе енергійно, але вистачати його буде все менше і менше. Також він не дає організму успішно перетравлювати поживні речовини.

Їжте більше зернових – наприклад, несолодкі мюслі на сніданок. Завдяки їм енергія вироблятиметься поволі і постійно. Пийте багато води, газована мінеральна вода допомагає зберегти кальцій в організмі, вона корисна для кісток. Не чекайте, поки ви падатимете з голоду, перш ніж поїсти, інакше наберете більше калорій, ніж потрібно, і відчуватимете себе мляво.

Вживайте продукти, багаті коензимами Q10: яловичину, жирну рибу, арахіс і шпинат. Дієтологи часто рекомендують ці продукти пацієнтам, яким потрібно набратися енергії. Їжте білки під час кожного прийому їжі, вони допомагають уповільнити процес травлення і отримати енергію, що поволі виробляється.

Додайте в дієту більше клітковини, вона стабілізує рівень цукру в крові. Фрукти замість шоколадного батончика – найправильніший спосіб збільшити кількість клітковини.*

Дизайн Валентин Iванов