Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Здорові поради


Міома: неодмінно лікувати!


 

Діагноз «міома» налякає будь-яку жінку. Хоча це — пухлина доброякісна і при правильному лікуванні не спричиняє жодних тяжких наслідків. У половині випадків наявність міоми матки практично не позначається на самопочутті жінки. Але в іншої половини проблеми неминучі: найчастіше — сильні й тривалі менструації, болі під час них, хронічний біль унизу живота; бувають також закрепи, часте сечовиділення, хронічна венозна недостатність у ногах.

Консервативне лікування. Щоб не пропустити швидке зростання пухлини, усім жінкам хоча б раз на півроку, а ліпше — на три місяці, треба проходити гінекологічне й ультразвукове обстеження.

Останнім часом для лікування цього захворювання з успіхом застосовують гормональні препарати.

Деякі харчові добавки також використовують для припинення росту міоми. Але все це має призначити лікар, самодіяльність тут неприпустима!

Не рекомендуються: фізіотерапія на живіт і поперекову ділянку; засмага під сонцем і в солярії; гарячі ванни, сауна.

Хірургічне лікування. Операція показана, якщо тривають сильні кровотечі і не піддаються гормональній терапії, постійні болі внизу живота, тяжка альгоменорея (болі під час менструації), порушення функцій сусідніх органів, швидкий ріст міоми, безпліддя.

Сьогодні такі операції здійснюють із допомогою гістероскопії та лапароскопії (через невеликі надрізи на шкірі й ендоскопічними мікрохірургічними інструментами). При цьому розміри пухлини значення не мають. Пацієнтки після таких операцій швидко відновлюють сили, і вже через 2-3 дні їх виписують додому.


*

Дизайн Валентин Iванов