Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Ділові поради


Психологи розкрили секрет щасливого й успішного життя


В житті людей успішних, «щасливчиків», простежуються декілька тенденцій.

Перша і головна. Ці люди будують свій успіх самі, не дивлячись ні на які «зовнішні обставини», помилки і труднощі. Як фермер вирощує свій урожай, так і ці люди вирощують свій успіх. Вони не скаржаться, не скиглять, не кидають розпочате на півдорозі. Вони не чекають, коли успіх впаде на них з неба. Вони самі будують шлях до свого успіху.
Звідси і перша порада: плануйте свій Успіх.
Вони наполегливо працюють, хоча зі сторони це може бути малопомітно. Просто їх праця дещо інша, ніж у «звичайної, нормальної людини». «Щасливчики» віддають перевагу незвичним, неперевіреним шляхам. І саме ці шляхи дають результати, недосяжні для звичайної, середньої людини.

Ось і друга порада: шукайте нестандартні шляхи вирішення проблем.
«Щасливчикам» притаманна ще одна специфічна риса — ставлення до помилок. Вони заздалегідь знають, що можуть помилитися та все ризикують. Помилившись, аналізують результат і на основі цього вже роблять наступний крок. «Як би що не вийшло», — такої фрази в лексиконі удачливих людей просто немає. Те, що інші вважають трагедією і невдачею, ці люди використовують як життєвий урок: вчаться чомусь корисному. Адже, як відомо, за одного битого два небитих дають!

Ось і третя порада: ставтесь до помилок як до досвіду, а не як до трагедії або провалу. Аналізуйте свої помилки, просто прагніть не повторювати їх. І завжди шукайте в них користь. Вона там є!
Рішучість — ось що ще відрізняє улюбленців фортуни. Дія. Можна багато знати і навіть уміти, але поки не почнеш діяти, нічого не відбудеться. Можна все життя «накопичувати знання» і чекати «відповідного моменту». Тільки для абсолютної більшості населення такий момент не наступає до самої смерті! Звичайно, безрозсудність і спонтанні дії теж зазвичай не приносять результату. Тут можна порадити використовувати принцип Парето (20/80) — зібравши 20% інформації, треба починати діяти хоч би для того, щоб перевірити істинність цих 20%. І, як правило, в цих 20% вже закладене 80% вашого успіху, треба лише правильно цією інформацією розпорядитися.

Ось і четверта порада: дійте рішуче. Не відкладайте те, що можна зробити зараз, на потім. Це «потім» зазвичай не наступає ніколи!
Ставлення до страхів теж різне у «щасливчика» і «звичайної людини». Звичайну людину страх сковує, іноді до паралічу. А «щасливчик» зазвичай йде назустріч своїм страхам. І виявляється, що більшість страхів просто надумані, навіяні вихованням і громадською думкою. Їх немає!

Ось і п’ята порада: ідіть назустріч своїм страхам! Саме там, де страшно, для Вас відкриються найбільші можливості!
Тепер про відповідальність. Саме «улюбленці долі» не бояться брати на себе відповідальність і... пожинати плоди. Завжди, за будь-яких умов, режимів і політичних систем щастить більше тим, хто говорить: «Я беру це на себе!» — і робить це!

Ось і шоста порада: хочете бути щасливчиками — беріть на себе відповідальність.
Ці люди — зазвичай диваки, «собі на думці». Їхнє життя визначається не думкою загалу, а внутрішнім стрижнем, принципами, «думаннями», ритуалами... і, кінець кінцем, служінням Своїй Справі. Пріоритети цих людей — не комфорт (звичне життя), не гроші навіть, а — «жити так, як хочеться». Так, це важко, дуже важко. Але в труднощах загартовується характер, а заняття улюбленою справою дає мотивацію, недоступну «звичайній людині». «Дурням таланить!» — зітхають «правильні», тобто «не дурні».

Ось і сьома порада: живіть так, як «хочеться», а не так, як «треба». Не витрачайте свої безцінні ресурси на те, що Вам не потрібно.
«Мисливці за успіхом» завжди шукають нові можливості на додачу до існуючих знань і умінь. Нові можливості виникають завжди несподівано, треба тільки мати звичку шукати і помічати їх до того, як вони стануть «загальним надбанням». «Щасливчики» схожі на розвідників у ворожому стані — завжди напоготові. При цьому вони бачать панораму, тому що «роздивляються по сторонах», не обмежуються тим «вузьким коридором», який бачить «звичайна людина».

Восьма і остання порада: шукайте нові можливості. А ще краще — створюйте ці можливості самі. Вісімка для китайців — щасливе число, число успіху. Можливо ці вісім порад допоможуть Вам піймати вашого "синього пташка" удачі.


*

Дизайн Валентин Iванов