Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Косметика – біле личко…


Макіяж від “А” до “Я”


Кожна з нас має своє уявлення про щоденний макіяж. Для когось це "бойове розфарбовування" — всього лише маска, за яку можна приховати свої реальні емоції і невпевненість в собі, і тому вона може бути досить яскравою і виглядати як виклик. А для когось...
А для когось — можливість показати свій реальний настрій і стан душі, тому іноді трапляється повна відсутність косметики або її мінімум.

Але жінка, що володіє істинним духом, і для якої не існує такого поняття, як покора миттєвим  емоціям — завжди повинна бути на висоті і з гордістю "носити" своє обличчя. І хоч би як мінявся ваш настрій, ніхто з оточуючих не повинен навіть здогадуватися — що ж насправді відбувається у вас в душі.

Для сучасної жінки нанесення косметики зовсім не самоціль, а спосіб ствердження свого стилю, не мазанина художника-самоука по обличчю, а мистецтво надання йому індивідуальної привабливості. Призначення косметики полягає не в тому, щоб змінити своє обличчя, а щоб виявити і підкреслити свої найпривабливіші риси,  свою неповторність, шарм і елегантність. Накладаючи макіяж, ви просто зобов’язані бути добрим психологом, адже багато в чому він залежить від зображення життя і від ситуацій, в які ми потрапили.

Якщо, збираючись на побачення, ви розраховуєте на довготривалі, серйозні відносини, необхідно хоча б злегка розбиратися в психології чоловіків, щоб не викликати у вашого обранця неправильного враження. Справжня жінка ніколи не візьме на озброєння яскравий макіяж вульгарної красуні з нічного клубу. На таку жінку чоловіки обов’язково звернуть свою увагу, але навряд чи захочуть мати з нею довгі відносини. Такий макіяж добрий для розваг і декількох зустрічей.

Чим вище та "посада", на яку ви претендуєте, тим "дорожче" ви повинні виглядати. Для більш серйозних відносин краще справити зовсім інше враження і виглядати скромніше, але із смаком. А претензійність і агресивність в макіяжі, навпаки, відразу вказують на відсутність смаку. Ті ж поради торкаються і ділових ситуацій, пов’язаних з вашою роботою. Але це не значить, що ми не повинні користуватись помадою, тінями і рум’янами. Адже більш яскравий макіяж (яскраво-помірний, а не вульгарний) допоможе вам стати спокусливою, млосною і помітною красунею в більш святкових ситуаціях, наприклад, в театрі, ресторані або на веселому торжестві.

Щоб "його величність макіяж" створив чудо і перетворив вас з сірої мишки в спокусливу леді, візьміть на озброєння наступні золоті правила.

Перше золоте правило свідчить: кращий макіяж той, який не помітний. Багато жінок часто скоюють велику помилку, думаючи, що надмірне використання косметики зробить з них жінку-вамп. Насправді ви будете виглядати набагато краще зовсім без косметики, ніж застосовуючи її неправильно і в надлишку.

Друге золоте правило про те, що моделювати свою вроду краще всього при денному освітленні, а не при світлі люмінесцентних ламп, які в більшості випадків змінюють тон шкіри. Природне світло тут же виявить всі погрішності в накладенні косметики і позбавить від нових.

І, нарешті, третє золоте правило — ні при яких обставинах не дозволяйте чоловіку брати участь в таємній магії свого перевтілення. Йому ні до чого знати, що ваш прекрасний відтінок шкіри, це результат вашої праці, а не подарунок матінки-природи.

Три золотих правила — це основа, що ж на практиці? Вигляд кожної жінки має відповідний колорит: колір очей, шкіри і волосся. Колористика взявши за основу колір ваших очей, шкіри і волосся, дозволяє знаходити відповідну до індивідуального колориту гармонюючу палітру. Макіяж і ця палітра, також як і кольори в одязі, пов’язані з порами року. Тому давайте розглянемо, яка палітра макіяжу вам підійде краще всього.

Але спочатку визначите, до якого типу жінок ви відноситеся: жінка-весна, осінь, літо і зима. Для цього достатньо прочитати опис кожного типу.

Палітра зими викликає асоціації з ясними, холодними тонами. Не тільки температура за вікном здається холодною, але і фарби також холодні, як іній, крига і сніг.

Палітра весни — це квітучі луги з відтінками зелені, тепла жовтизна нарцисів, оранжево-червоні тюльпани — тільки теплі яскраві фарби.

Палітра літа — це спогади про море, пляж і висохлі від жари трави і квіти. Це більш приглушена яскравість весни, а значить більш холодні фарби.

Палітру осені представити легше всього. Достатньо тільки пригадати золоті фарби: осіннє листя, колір зів’ялої трави, а значить відтінки бронзової латуні, мідь, золотисто-коричневі, блідо-зелені і оливкові тони.

Секрет ідеального макіяжу простий — вся гама використаної вами косметики повинна гармонувати з тоном вашої шкіри. І достатньо всього один лише раз визначитися з цим і проблеми вибору відповідного косметичного набору просто не виникне.

Щоб вже зовсім не помилитися до якого типу ви відноситеся, проведіть тест за допомогою губної помади. Природно, що на вашому обличчі не повинно бути макіяжу, а обличчя повинно бути добре освітленим. Результату можна досягти шляхом порівняння. Для визначення свого типу колористи пропонують найтиповіші для різних груп відтінки помади.

Зима. Губна помада — дуже насичений синювато-червоний колір.

Весна. Губна помада — насичений жовто-червоний або оранжево-червоний кольори.

Літо. Губна помада — не блискучий ніжний відтінок рожевого кольору.

Осінь. Губна помада — темно-коричневого кольору.


МАКІЯЖ ДЛЯ ЗИМОВОГО ТИПУ

Жінки зимового типу вражають своїм контрастним виглядом. Цю особливість ви можете використовувати для створення яскравого зображення. Загальний вигляд жінки-зими можна охарактеризувати як холодний і багатий контрастами: волосся — каштанове, чорне, коричневе; колір шкіри — дуже світлий бежевий або південний оливково-бежевий; очі — карі, оливково-зелені або фіалкові. Вас важко не помітити, а правильно підібраний макіяж тільки підсилить це враження.

Шкіра

Найголовніше, що потрібно враховувати при підборі пудри або тонального крему — уникати всіх відтінків жовтого. Прохолодний і нейтральний бежевий — підійдуть найкраще. На цій тлі особливо яскраво засіяють ваші очі і виділиться рот. Якщо шкіра навкруги очей має блакитний відтінок, що характерно для вашого типу, сховайте її під тональним кремом. Завершить макіяж і додасть шкірі матового відтінку прозора пудра.

При виборі рум’ян можна використовувати або колір фуксії, або винно-червоний. Нанесіть їх м’яким пензликом так, щоб вони лягли на ваших щоках тільки ніжною плямою. Але оскільки вам краще поставити акцент на очі або на рот, стримайтеся від використання рум’ян. Інакше вигляд буде дуже строкатим.

Очі

Фаворитами світу тіней для вас стануть наступні кольори: димчасті, темні тони, а також сріблясте сяйво. Ви не зробите помилки, якщо до названих основних квітів додасте: сірувато-зелений, ніжно-зелений (холодний), бірюзовий, колір антрациту, димчасто-голубий колір мальви і баклажану, темно-синій. Більшого ефекту можна добитися, використовуючи два різні кольори одночасно, наприклад темно-синій і димчасто-голубий, або сріблястий. Оскільки у вас монополія на чорний колір, значить колір туші тільки чорний. Він ідеально підкреслить ваші променисті очі.

Губи

Якщо ви вважаєте за краще стриманий макіяж для очей, зробіть акцент на губах, і навпаки. Але не рекомендується підкреслювати і те, і інше одночасно. Прекрасним вибором будуть помади яскравих і виразних відтінків: класичний червоний, бордо, колір ожини, колір фуксії; використовуючи блідо-рожеву помаду, ви зможете виділити ваші очі чорним контуром. Ваше виразне обличчя потребує тільки правильної розстановки акцентів, тому достатньо виділити або очі, або рот.


МАКІЯЖ ДЛЯ ВЕСНЯНОГО ТИПУ

Жінка-весна випромінює "сонячну ауру" і свіжу чарівність березневого ранку. Для вас достатньо трохи виділити очі і рот, і ефект буде найеротичнішим. Ваша шкіра і волосся мають золотистий відлив; очі голубі, зелені, топазові; іноді з сірими плямочками, іноді із золотистими іскорками.

Шкіра

Якщо ви володарка здорової шкіри, то взагалі не потрібно ховати її вроду під шаром тонального крему. Коли пудри недостатньо, скористайтеся легким рідким тоном, потім зафіксуйте пудрою. Ідеальні тони для вас — бежеві, золотисті, кольори фарфору або яєчної шкаралупи. Уникайте рожевих тонів, вони здатні додати вашій шкірі хворобливий вигляд.

При виборі рум’ян віддайте перевагу персиковим і абрикосовим кольорам, світлому кольору лососини.

Очі

Ваші очі здатні зачарувати будь-якого представника сильної статі, скористайтеся цим. До голубих очей краще всього підійдуть тіні таких кольорів: золотисто-бежеві, золотисто-коричневі, кольори карамелі, ніжно-бірюзові, колір морської хвилі, колір м’яти. До зелених і коричневих із золотистими цятками очам підійдуть кольори топазу, персику і аметисту, а також такі відтінки зеленого, як колір весняної зелені, моху і плюща. Що стосується туші, то вона повинна поєднуватися з кольором очей або тіней. Але коричневий колір вам підійде краще, ніж чорний.

При використанні олівця для брів скористайтеся к від золотисто-коричневого до темно-коричневого кольорам.

Губи

Губи — дуже важливий чинник вашої чарівності, тому дайте їм можливість засіяти в повну силу. Для вас ідеальні теплі фруктові тони, підійде помада з блиском або кольоровий блиск для губ. Фаворитами для вашого типу повинні стати: колір омара, теплі відтінки рожевого і кольори лососини, кораловий і золотисто-оранжевий.

Відтінки кольорів також повинні залежати від того, наскільки тонкий або ґрунтовний у вас шар тону. Остерігайтеся використовувати помаду червоного кольору з голубим відливом.

Блискуча, світла фруктова помада додасть вашому вигляду хвилюючий сексуальний вигляд. Щоб гра коштувала свічок, спочатку зробіть рамку для губ контурним олівцем.


МАКІЯЖ ДЛЯ ЛІТНЬОГО ТИПУ

Жінки — літнього типу, завдяки своїй природній чарівності, просто запрограмовані на успіх. Ви така ж м’яка, красива і благородна, як кольорова палітра року. Вам без зусиль вдається викликати симпатію вже з першого погляду, швидше за все причина такого тяжіння криється в ніжності пастельних відтінків, якими так відрізняються жінки літнього типу. Світла шкіра відливає рожевим або голубуватим; очі голубі, сіро-коричневі або зелено-голубі; волосся — русяві, коричневі, присутні попелясті відтінки. Елегантну жіночність чудово підкреслить відповідний макіяж.

Шкіра

Вашій шкірі чудово підійде і пудра, і тональний крем. Не варто тільки використовувати тон з жовтим відливом, він зіпсує природний колір вашої шкіри. Краще скористатися основою таких кольорів: колір слонячої кістки, рожевий беж, прохолодний бежевий відтінок. Жінки літнього типу обов’язково повинні використовувати рум’яна. Ніжність рожевих відтінків і приглушені кольори мальви здатні освіжити ваш зовнішній вигляд.

Очі

Ідеальний макіяж очей для жінки літнього типу повинен м’яко підкреслити очі, не потрібно робити різкі акценти. Характерними кольорами для вас повинні стати ніжні, димчасті і прохолодні відтінки: колір м’яти, сріблисто-сірий, пастельно-зелений, приглушений колір синьої сливи, колір аквамарина, бузковий і рожевий. Щоб підкреслити невідхильність ваших очей скористайтеся чорно-коричневою і димчасто-синьою тушшю, вони ідеально відповідають вашому типу і можуть повністю замінити макіяж для очей.

Губи

Підкреслити вашу індивідуальну чуттєвість здатна помада таких відтінків, як голубуваті тони червоного кольору, малиновий або вишнево-червоний, а темний винно-червоний в поєднанні з таким же лаком для нігтів будуть особливе доречними для вечора. Разом з названими, ваші ідеальні кольори помади — сливово-рожевий і колір фуксії. Якщо вам подобається перламутровий колір помади, то добирайте сріблястих відтінків, але ніяк не золотистих. Для створення неповторного шарму, обведіть спочатку губи контурним олівцем на один тон темніше за помаду. І не бійтеся фарб, ваш вигляд повинен виблискувати так само, як неповторні фарби року.


МАКІЯЖ ДЛЯ ОСІННЬОГО ТИПУ

Як сама осінь, жінка цього типу така ж палка і пристрасна, але іноді і ніжна, ласкава і привітна, загалом, також мінлива, як осіння погода. Теплий, жіночний, плотський, і в той же час динамічний, енергійний і цілеспрямований — такий вигляд жінки осіннього типу. Ваше волосся може бути русявим, каштановим або рудим, але йому завжди властиві золотий або рудий відлив. Шкіра бліда, золотисто-бежева, іноді з ластовинками. Очі від топазового до майже чорного кольору, або ніжного зеленого відтінку.

Шкіра

Жінкам осіннього типу завжди потрібно добирати тональний крем із золотисто-жовтим відливом. Цю базу природного макіяжу потрібно закріпити матовою розсипчастою пудрою, але при цьому не варто позбавлятися від ластовинок, намагаючись їх затушувати. Щоб краще доповнити ваш тон, вибирайте такі рум’яна: теракотовий колір і колір лососини, мідь або корал.

Очі

Оскільки жінки осіннього типу міцно стоять на землі, то і тіні для вік повинні поєднувати в собі земні фарби, наприклад, теракотовий, всі кольори землі. Підкреслити сяйво ваших очей допоможуть абрикосовий, золотисто-жовтий, колір хакі, колір морської хвилі і нефриту. А темно-коричнева туш тільки додасть теплоти вашому погляду.

Губи

Обираючи помаду, користуйтеся девізом — "Досконалість безмежна". Це значить, що вам дозволено усе, але з маленьким виключенням — не використовуйте холодні тони блакитного відтінку. Найкраще підкреслять вашу вроду кольори оранжевого та коричневих відтінків. Сміливо користуйтеся помадами кольору лосося, кориці, а також насичені тони шоколаду. А жіночну чуттєвість ідеально підкреслить насичений темний колір червоної цегли. Загалом, до тих пір поки ви використовуєте теплі відтінки, з вами важко конкурувати у звабленні. Для вашого типу ідеально виділити щось одне: якщо ви хочете підкреслити красоту ваших очей, макіяж губ повинен бути мінімальним.

Соломія МАМАН


*

Дизайн Валентин Iванов