Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Косметика – біле личко…


У моєї Любоньки вишневі губоньки…


Майже всі українки користуються губною помадою. По кілька разів на день підмальовують свої вуста. Не кажучи вже про вечірній макіяж, коли використовуються помади зі всілякими блискітками та «сяючими» ефектами. Кожна юнка, молодиця та статечна леді впевнена, що саме нафарбовані губи надають їй шикарного вигляду. 

Тим часом учені-медики все частіше заявляють про шкідливість губних помад. Британські дослідники, наприклад, довели, що й найпопулярніші, зі світовим брендом, косметичні фірми використовують для приготування своїх помад жири, виготовлені з неякісної нафти. Такий жир не шкідливий для людської шкіри, але, будучи нанесений на губи, приховує чимало загроз. Усі шкідливі речовини з довкілля, в т. ч. канцерогени, жир, наче губка, вбирає в себе. Так чи інакше губи, підфарбовані помадою, облизуються. Отже, усі ці шкідливі речовини потрапляють до рота. Вони спричиняють розвиток усіляких злоякісних новоутворень у стравоході, шлунку. І як доказ цьому англійці наводять статистику жіночих захворювань: рак стравоходу й шлунку стоїть на другому місці після онкозахворювань грудей та статевих органів.

Однак англійці не пропонують альтернативи губним помадам, а знайомий лікар із Інституту геронтології хоча й каже, що не варто так буквально сприймати заяви вчених, однак радить згадати давні традиції українських жінок — використовувати як рум’яна буряковий і моркв’яний сік, відтінювати очі настоєм бузини. Ці природні барвники можна використати й для губ — буде оригінально та гарно, а головне — корисно, стверджує він.
Марина КРЮКОВА


*

Дизайн Валентин Iванов