Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Фітотерапія


ПШЕНИЧНЕ МОЛОЧКО
Відомо, що проросла пшениця дуже корисна для здоров’я людей. Фахівці радять дуже добре розжовувати її, перш ніж проковтнути. Але багато людей не можуть скористатися цим цілющим даром природи: одні — через проблему з зубами, інші — через хронічні шлунково—кишкові захворювання чи алергічні прояви. А тому треба видалити з оболонки зерно. Білу м’якоть розтерти з водою. Вийде молочко, яке і вживати зручно, і нікому не зашкодить.

Спочатку потрібно заготувати певну кількість (залежно від потреб) якісної пшениці. Вона придатна лише один рік — від збору урожаю цього року  до збору урожаю наступного.

Пшеницю треба перебрати: видалити сміття і залишити тільки цілі зерна. Засипати в скляні банки не більш, ніж до половини. Потім чистою водою добре промити і злити. Залити знову і залишити на 32 години. Воду треба міняти кожні 12 годин. Через 32 години воду злити, востаннє промити пшеницю чистою водою і залишити для проростання в цих же банках без води з трохи відкритими кришками.

За добу-півтори пшениця повинна прорости. Але кілька разів на добу (що частіше, то краще) банки треба покачати по столу, щоб зерно провітрилось і рівномірно одночасно проростало.

Слідкуйте, щоб паростки не сягали більше трьох міліметрів. Температура довкілля для проростання повинна бути близько 20 градусів С.

Пророслу пшеницю треба добре розтовкти (розмолоти). Спочатку саму, а потім з водою. Через марлю в два шари вичавити з неї молочко. За один раз зібрати все  молочко не вдається. Краще зробити це тричі.

Воду для добування молочка беруть лише чисту. Хай вона закипить, відстоїться, добре вихолоне. Що холодніша вода, то краще. Отримане молочко одразу ж сховайте в холодильник. Слідкуйте, щоб воно не замерзло.

Вживати молочко по 30 — 50 грамів двічі на добу, ні з чим не змішувати. Перед вживанням треба добре збовтувати.

Якщо в добутому молочці верхній і нижній шари рівні — ви вгадали кількість взятої води. Якщо верхній шар більший — води надмір. Якщо навпаки — взято мало. Щоб трохи виправити помилку, в другому випадку дозу молочка можна трохи збільшити, а в останньому — зменшити. Молочко зовсім не шкідливе.

Кілька порад. Хто хоче дожити до глибокої старості зі своїми зубами, хай якнайраніше розпочинає вживати молочко. Помітну користь відчує той, у кого вже виникла потреба відвідати стоматолога.

Неоціненну послугу надасть молочко вагітним жінкам і немовлятам. У людей, які вживають молочко, рідше виникають застудні хвороби, та й перебіг  їх буває набагато легшим, а тривалість — коротшою. 


*

Дизайн Валентин Iванов