Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Фітотерапія


Цілющий сік берези


Справді, сік берези цілющий. Він містить у собі цукри, окис кальцію, вітаміни, яблучну кислоту, дубильні речовини, а ще весняну прохолодну свіжість, яка живить людину після довгої зими.

Наші предки готували із соку берези чудодійні напої та квас — він зберігався до наступної весни (до свіжого соку).

Це не тільки делікатесний напій. Сік берези віддавна застосовувався для лікування різноманітних хвороб. Зокрема, запальних процесів у суглобах, подагри, каменів у нирках та сечовому міхурі. Ним лікували екземи, лишаї, фурункули, цингу, а також золотуху у дітей.

Для відновлення організму після зимових недуг, у разі ангіни, анемії, після травм (поранень) та для очищення крові, за різноманітних висипів на шкірі також вживали березовий сік і квас.

Сік берези в народі завжди був незамінним відхаркувальним засобом. Лікував бронхіти, запальні процеси в легенях і навіть туберкульоз. Вживали сік і для очищення організму, бо знали, що він виводить шкідливі речовини.

Щоб позбутися вугрів та плям на обличчі, треба не тільки пити сік, а й вмивати обличчя соком, та двічі на день робити з нього примочки.

Нагадаю всім, хто бере сік у берези: бережіть дерево, набравши соку — полікуйте берізку, закрийте “ранку“, щоб не витікав даремно цілющий сік, не знесилювалося деревце.

Бруньки берези збирають, коли вони ледь починають бубнявіти, ще липкі від смолистих речовин. Застосовують їх найчастіше як чай. Однак, якщо ви надумали лікуватися бруньками берези, то треба знати, що їх відвар подразнює нирки. І тому, щоб не зашкодити собі, а справді допомогти вилікуватися, треба дотримуватися правила — не перебільшуйте дозу. Для приготування відвару беремо одну чайну ложку подрібнених бруньок на літр окропу. Настояти півтори-дві години. Пити як чай упродовж дня від атеросклерозу, набряків, особливо серцевих, як сечогінний засіб за нетравлення шлунка, блювання, у разі захворювання печінки. Бруньковий чай — добрий жовчогінний засіб. Результати лікування виявляються ефективними, і, що найголовніше, чай не має побічної дії, оскільки вказана доза (чайна ложка на літр окропу) не подразнює нирок.

Замість чаю можна застосовувати десятипроцентну настоянку на горілці (10-15 крапель тричі на день).Наталя Земна

*

Дизайн Валентин Iванов