Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Фітотерапія


Користь капусти


Капуста показана людям, хворим на подагру, водянку, бо має сечогінні властивості і виводить з організму уратні солі, нормалізує водно-солевий обмін в організмі. 

А загалом, капуста має багато цілющих властивостей. Подрібнена свіжа (і квашена також) регулює роботу кишечника, посилює секрецію шлункового соку, поліпшує травлення.

Помічено: якщо перед сном поїсти свіжої капусти, сон буде глибокий, заспокоюється нервова система.

Через те, що в капусті великий вміст калію, її радять вживати хворим на серце. Вона поліпшує його роботу. Не протипоказана капуста й хворим на діабет, бо містить невелику кількість вуглеводів.

Людям, схильним до повноти, можна порекомендувати капустяну дієту. Бо тартронова кислота, яка є в капусті, нормалізує жировий обмін в організмі, допомагає підтримувати фігуру стрункою, м’язи пружними.

В народній медицині для лікування часто користувалися соком свіжої капусти. Щоб зміцнити організм, сік давали хворим на авітаміноз. А навесні радили пити і дітям, і дорослим (окрім, звичайно, тих, кому капуста протипоказана. Нагадаю, це ті, у кого хвора підшлункова залоза, бо викликає почуття тягаря в Чпідложечній області, відрижку, посилення метеоризму).

Як сечогінний засіб сік свіжої капусти приймають по півсклянки тричі на день упродовж тижня. Добре діє він у разі гастритів із зниженою кислотністю, навіть лікує виразку шлунка. Але за підвищеної кислотності — суворо протипоказаний.

Свіжий капустяний сік з цукром Чрозбиває" мокроту, знімає охриплість, тому часто таким чином лікували кашель. У випадках ангіни соком капусти, розведеним водою, полоскали горло.

Капуста має антисептичні властивості. Тож листя прикладали до запалених ділянок шкіри чи до набряків. Очищали капустою гнійні рани. Для цього свіже листя капусти перекручували, змішували з яєчним білком і накладали на вражене місце. Такі ліки сприяють регенерації тканини. Аналогічно лікуються опіки й гнійні виразки.

За головного болю листя капусти прикладали до чола як компрес.

Вареним у молоці листям лікували золотуху у дітей: листя подрібнювали, змішували з висівками, з цієї маси робили Чмлинці" і прикладали їх до хворих ділянок шкіри.

Якщо у жінки, яка годує немовля, витікає молоко, то до молочних залоз прикладають розпарене листя капусти. Такий компрес зміцнює залозу, але не зменшує кількість молока. Якщо молоко в залозі згущується, теж допоможе компрес із листя капусти.

У випадках, коли у жінки народжувалася мертва дитина, під час наступної вагітності (з часу, коли дитина починала битися) майбутній матері давали розпарене насіння капусти — по половині чайної ложки двічі на день. За народними спостереженнями — це допомагало народити здорову дитину.

Вульгарні бородавки зводили соком капусти за десять днів.

Використовували капусту в косметичних цілях — маски для обличчя. Для сухої шкіри з пігментними плямами: обличчя змазували олією (якщо є — оливковою), потім накладали Чкапустяну кашку". Для жирної шкіри: подрібнену квашену капусту нанести на обличчя, через 20 хвилин зняти і змастити шкіру кремом.

Якщо волосся тонке і січене, сік капусти зміцнить його і надасть приємного блиску. Треба в шкіру голови втерти сік капусти, розведений навпіл із соком шпинату.

Однак треба знати, що лікувати і зміцнювати організм можна не лише з допомогою свіжої капусти, а ще й квашеної. Вона буде у пригоді у випадках атеросклерозу, ожиріння, виведе холестерин. Сік квашеної капусти тонізує кишечник, допомагає позбутися запорів. Для цього до склянки соку додають дві столові ложки олії. Сік без олії рекомендують вживати за хронічної диспепсії.

Незабаром з’явиться свіжа капуста і ви зможете ласувати нею і лікуватися за потреби.

Їжте білокачанну й червонокачанну, брюсельську, кольрабі, цвітну. Всі види містять чимало вітамінів, мінеральних солей та мікроелементів.

Наталя Земна


*

Дизайн Валентин Iванов