Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Фітотерапія


СУНИЦЯ


Росте вона по всій Україні в лісі, на сухих луках, на схилах. І дуже популярна в народі як лікувальний засіб. Навіть важко знайти захворювання, яке б вона не лікувала. А йдеться, як ви вже й здогадалися, про суницю. Ця рослина не тільки допомагає полегшити стан людини, а й виліковує найрізноманітніші захворювання, часто навіть протилежні: запори і проноси, підвищену кислотність і знижену, остеохондроз і подагру, набряки і випоти. 

Плоди і листя використовували з давніх давен у разі авітамінозу, лікували скорбут (цингу), що вказує на великий вміст аскорбінової кислоти (вітаміну С).

Виснаженим людям від занепаду сил давали чай із суниці. І вона робила диво — піднімала людину, додавала їй сили, бадьорості. Лікує суниця гастрити (запальні процеси шлунка і дванадцятипалої кишки) з підвищеною кислотністю, і навіть виліковує виразку, знімає печії і Чголодний біль“. А також є дуже ефективна за гастритів зі зниженою кислотністю, тобто допомагає вилікувати гіпоацидний гастрит.

А щодо кровотворних органів: селізінки, печінки — то суниця ніби і на землі з’явилася заради того, щоб їх лікувати. Особливо печінку і її захворювання.

Від сивої давнини суницею лікували жовтуху, жовчний міхур, жовчні шляхи, а відтак жовчокам’яну хворобу. Камінці у жовчному міхурі, завдяки руху жовчі, — бо суниця лікує жовчовиділення і циркуляцію жовчі — розсипались на дрібний пісок і виходили. І не тільки розчиняє камінці у жовчному міхурі, а й лікує сечокам’яну хворобу (тобто камінці в нирках і сечовому міхурі зникають, виходять із сечею у вигляді піску, чи то білого, якщо відкладються кальцієві солі, карбонати, фосфати, що спричинили остеохондроз, або червонястого, мов терта червона цегла — це солі сечової кислоти — урати, які, відкладаючись, спричиняють подагру.

Оскільки суниця лікує нирки, то виходячи із цього (ви пам’ятаєте, якщо хворі кістки, суглоби, то потрібно лікування нирок), лікує і ревматизм, навіть його застарілі форми, щоправда в такому разі для лікування потрібен більш тривалий час. А якщо подагричні гулі на нижніх кінцівках дошкуляють, пече підошва, або мучить п’яточна шпора, то до суничного листя можна додати листя, або краще навіть кору верби із тоненьких гілочок, листя смородини, або гілочок, все по дві частини, додати одну частину споришу і перемішати. Така суміш виводить уратні солі і знімає запалення. Ліки приготувати так: одну чайну ложку суміші заварити склянкою окропу, настояти і вживати по чверті склянки по чотири рази на день.

Якщо не сказати про цілющу дію суниці на серцеві захворювання — то нічого не сказати. Для лікування серцевих захворювань приготуємо настій із листя суниці: столова ложка подрібненого листя на склянку окропу, заварити, настояти 30 хвилин і вживати по чверті склянки чотири рази на день. Такі ліки нормують ритм серця (серцебиття), тобто корисні людям, які страждають тахікардією, підсилюють амплітуду серцевих скорочень, розширюють периферійні кров’яні судини, а це саме те, що нормалізує тиск у гіпертоніків за серцево-судинних захворювань.

Наталя Земна


*

Дизайн Валентин Iванов