Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Фітотерапія


КОРОЛЕВА ПОЛІВ — КУКУРУДЗА


Зі щедрими дарами прийшла до нас осінь. Тільки встигай їх збирати та використовувати для здоров’я. 

Нині в Україні немає поля чи городу де б не росла королева полів — кукурудза. Ця унікальна рослина не пам’ятає родичів, бо їх ні близьких ні далеких у неї нема. Вона неповторна, індивідуальна, єдина.

Першим із європейців побачив її Христофор Колумб і в XV столітті привіз до Іспанії. Потім вона помандрувала далі. А вже 1847 року її вирощували на нашій землі.

Наш співвітчизник М. С. Хрущов, широко впровадивши її у виробництво, зробив цю рослину однією із основних технічних культур. Із зерна кукурудзи виготовляють крупи, борошно, крохмаль, патоку, спирт, олію, навіть ацетон.

Однак кукурудза є прекрасною лікувальною рослиною. В народі запримітили: у тих країнах, де їдять чимало страв з кукурудзи, кількість захворювань, особливо серцево-судинних, значно менше, ніж у районах, де кукурудзу не вживають. А це очевидно завдяки олії, якої багато є в кукурудзі, жирних амінокислотах, які добре виводять холестерин із організму, відтак не відкладаються холестеринові бляшки, забезпечується лікування та профілактика атеросклерозу, ожиріння, захворювань печінки, облітерувальних захворювань артерій, цукрового діабету.

Окрім того, ліноленова кислота, що є в кукурудзі, потрапляючи з їжею в організм, перешкоджає утворенню тромбів.

Глютамінова кислота (яка також входить до хімічного складу кукурудзи) допоможе у разі уражень центральної нервової системи, а саме за нервових і навіть психічних захворювань. Нею лікують депресії, епілепсію, а також м’язову дистрофію, полімієліти та хворобу Дауна у дітей.

Діти взагалі більше цінують кукурудзу, ніж дорослі, оскільки краще відчувають (мабуть, інстинктивно), що корисні лікувальні речовини цього овочу їм вкрай необхідні. А це і жири, і вуглеводи, і вітаміни: вся група вітамінів В, вітаміни С, Є, К, Д та провітамін А. Кукурудза містить дуже необхідні людині мінерали: калій, залізо, фосфор, мідь, нікель, магній, кальцій.

Кукурудза зміцнює нирки, печінку, шлунково-кишковий тракт, серцево-судинну систему.

За достатнього вживання кукурудзи в організмі людини розчиняються солі: карбонатні та фосфатні, які відкладаються, спричиняючи остеохондроз, а також уратні, що відкладаються найбільше у нижніх кінцівках, викликаючи подагру. Розчиняються також камінці в нирках у сечовому міхурі. Такі лікувальні властивості мають також кукурудзяні приймочки. Їх збирають коли достигають качани. Вибирають світло-жовті, червонуваті нитковидні м’які коси кукурудзи, сушать на повітрі у затінку, щоб не почорніли. А тоді вже можна робити з них відвари, настої, екстракти для лікування холецисту, холангіту. Для цього столову ложку приймочок заварити склянкою окропу, настояти. Приймати по чверті склянки, чотири рази на день. І вже через декілька днів у хворого почне налагоджуватись жовчовиділення, зменшиться в’язкість і щільність жовчі, тобто вона вже не буде схожа на замазку з якої можуть утворитись камінці. Окрім того відчуєте, що зменшився біль у правому підребер’ї, або й зовсім зник, не мучить нудота і метеоризм (не здуває кишковик).

За такого лікування збільшується кількість тромбоцитів, отже прискорюється процес згортання крові. На це повинні зважити ті, у кого як кажуть “густа кров“.

Кукурудзяні приймочки дуже хороший засіб для схуднення.

Чайна ложка приймочок на 1 склянку окропу, випити за 20 хв. до вживання їжі. Апетит зменшується.

Жінки, з варикозним розширеням вен не повинні цим засобом зловживати, мають користуватися дуже обережно, а тим, у кого є кровотечі, лікування кукурудзяними ліками якраз доречне.

Ще про одні ліки — кукурудзяна олія. Вона виготовляється із зародків стиглих зерен кукурудзи. Дві столові ложки олії (одна під час сніданку а друга на вечерю) врятує або застереже вас від багатьох страждань, таких як головний біль, астма, бронхіт, та різні захворювання шкіри.

Для лікування та профілактики атеросклерозу олію приймають 3 рази на день по 25 грамів упродовж місяця. Зі зниженням холестерину в крові поліпшується самопочуття, настрій і сон.

Тож смакуйте і лікуйтесь кукурудзою.

Наталя Земна


*

Дизайн Валентин Iванов