Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Фітотерапія


ПОМІДОРИ


Справді, про лікувальні властивості цих гарних і смачних овочів знають далеко не всі. А вони містять багато калію, який зміцнює серцево-судинну систему. Унікальна за складом клітковина помідора стимулює роботу жовчовивідних шляхів, перистальтику кишковика, налагоджує травлення, виводить із організму холестерин, а отже, є профілактикою склерозу, нормалізує обмін речовин в організмі, запобігає ожирінню. Це легкий сечогінний засіб. 

Помідор підвищує вміст гемоглобіну в крові. У "помідорний" сезон чимало жінок, які відчували слабкість, запаморочення через гінекологічні порушення — позбулися цих неприємних симптомів.

Якщо ви прагнете схуднути, з’їдайте на вечерю два очищених од шкірочки помідори без хліба та інших овочів.

Цікава статистика: прихильники помідорової дієти значно рідше хворіють на запалення легенів, їх не вражає сальмонела, оминають грибкові захворювання.

Помідори можна квасити, солити, маринувати, робити томатний сік. Якщо ви будете робити заготовки на зиму, то до консервацій обов’язково покладіть селеру, шматок кукурудзяного початку, замість оцту покладіть аличу або кислі сорти сливи.

Ще один оригінальний рецепт — варення із зелених помідорів. Зелені плоди слід очистити від насіння, залити водою і довести до кипіння (робимо це тричі, щоразу міняючи воду). Потім зняти шкірочку і овочі залити вже сиропом (для кілограма помідорів сироп готуємо з одного кілограма цукру і 1,5 склянки води). Поставити на вогонь. Коли варення буде вже готове, додати трохи лимонної кислоти і ванільного цукру.

Отже, їжте, смакуйте і зміцнюйте здоров’я усім вам відомим (і тепер уже не тільки як дуже смачний овоч) цілющим помідором.

Наталя Земна


*

Дизайн Валентин Iванов