Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Фітотерапія


ГЛІД — РОСЛИНА ЦІЛЮЩА


Справді, глід допомагає людям бути здоровими. Наукова медицина цінує плоди й квіти глоду. З плодів готують рідкий екстракт, який входить до деяких Чсердечних“ препаратів (кардіовалену). Ліки з глоду знижують збудження нервової системи, тонізуюче діють на серцевий м’яз, посилюють кровообіг у коронарних судинах серця і судинах мозку, знижують кров’яний тиск, знімають біль в області серця, надзвичайно ефективні за його неврозів. Вони не токсичні, тому їх можна вживати тривалий час навіть людям з порушеною функцією нирок — так стверджує офіційна медицина. 

Зазначу, що ліки з глоду стали аптечними, офіційно визнаними тому, що наукова медицина спиралася на досвід народної медицини. Однак, на жаль, менше уваги було звернено на протипоказання. А вони є. Народна медицина передавала їх із покоління в покоління.

Люди знають, що глід хоч і цілющий, але “колеться“. Особливо “поколює“ тих, хто неграмотно та необережно з ним поводиться. Приміром, народні цілителі, рекомендуючи лікувати відварами плодів глоду з цукром головний біль, спостерігали, що він не завжди показаний тим, у кого хворі нирки та шлунок. Може викликати коліки. Водночас цілителі спостерігали, що варення з пелюсток троянд та аніс попереджують коліки. Тобто, лікування було продуманим, обережним і скомпонованим. Відомий лікар Авіцена, спостерігаючи на практиці за дією плодів глоду, відзначив їхні небажані властивості: жоден плід так не скріплює шлунок, як глід. До того ж, він уповільнює жовчовиділення.

Отже, усім людям, у кого хвора печінка, глід протипоказаний, бо сприяє застоям жовчі в печінці та жовчовивідних шляхах. Особливо це відчувається, якщо плоди глоду приймають у вигляді спиртових настоянок.

Пам’ятаючи протипоказання, важливо знати, що ягоди глоду — дуже цінний засіб у разі ослаблення серцевої діяльності. Особливо ефективні за перевтоми серцевого м’яза з нервовим збудженням, а також у разі склеротичних явищ у судинах. Але, знову попереджаю, великі дози дуже шкідливі у випадках пороку серця.

А для того, щоб зміцнити серцевий м’яз і поліпшити здоров’я хворого рекомендую: столову ложку плодів глоду на літр води, варити 30 хвилин. Приймати по півсклянки перед сном. Такими ж відварами добре користуватись у разі кишкових захворювань, що супроводжуються проносами та метеоризмами.

На майбутнє (до весни) можна запам’ятати, як приготувати настоянки із квітів глоду. Це робиться безпосередньо біля куща глоду. Зривають обережно напіврозпущені квітки і кладуть їх у банку з 96-градусним спиртом у співвідношенні один до одного. Тоді квіти не встигають потемніти і втратити цінні біологічно активні речовини. Чим довше настоюються, тим цілющіші ліки (можна впродовж року). Приймати ж тільки по 3-4 краплі чотири рази на день. Більша доза може викликати уповільнення роботи серця та пригнічення нервової системи.

Усі ліки з глоду не раджу приймати понад три тижні.

Ще треба пам’ятати, що вживання плодів глоду натщесерце часто викликає спазми і навіть блювоту. Після прийому плодів не можна пити холодну воду. Це також сприяє виникненню кишкової кольки. Якщо ж через необережність таке сталося, то зняти кольку можна за допомогою кмину, кропу, селери.

Як ви зрозуміли: глід дуже корисний, але “колеться“.

Щодо нашої читачки, то варто перед тим, як приймати ліки з глоду, обстежитись у лікаря.

Наталя Земна


*

Дизайн Валентин Iванов