Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Фітотерапія


ЕХІНАЦЕЯ ПУРПУРОВА


Настала весна. Наш організм відчуває нестачу вітамінів, трохи ослаб імунітет. У такому разі дуже важливо згадати про чудодійну рослину — ехінацею пурпурову. 

Справді, ця рослина дуже ефективно впливає на людину через центральну нервову систему. Вона заспокоює або навіть ліквідовує будь-які запальні процеси в організмі. Приміром, запалені лобні пазухи, мучить головний біль — врятує ехінацея. Або болять суглоби — знову-таки треба звернутися до цієї рослини. Якщо збуджена нервова система, ехінацея заспокоює, водночас не пригнічуючи її. Квітка тонізує шлунок, ефективно діє на підшлункову залозу, печінку, нирки — на всі органи, де є запалення.

Фахівці Інституту проблем онкології відзначили, що ехінацея пурпурова має властивість пригнічувати ріст пухлин.

Ця рослина тонізує організм. Вважається також квіткою краси, бо добре лікує шкіру. Знімає запальні процеси на шкірі, лікує рани, є добрим регенератором (регенерує тканини). Останнім часом її застосовують в опікових центрах (зокрема, у Немирові, санаторії «Авангард», де є Український протиопіковий центр). Рослина, ефективно впливаючи на нирки, нормалізує тиск.

І найголовніше — ехінацея пурпурова підвищує імунітет людини. Це одна з найактивніших рослин, що, не викликаючи побічних явищ, ускладнень чи загострень, підіймає життєві сили. Я б назвала цю квітку — ехінацея імунна.

У багатьох країнах світу, особливо Німеччині, де дуже розвинута фармацевтична індустрія, широко застосовують ехінацею для виготовлення ліків. Скажімо, та ж Німеччина має понад 20 лікувальних засобів, що містять ехінацею.

Якщо людина вживає ехінацею для профілактики, то не хворіє на грип, не застуджується.

Наталя Земна


*

Дизайн Валентин Iванов