Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Фітотерапія


АЙСТРА


Як би не було цієї квітки, осінь була б дуже сумною. Своїми яскравими барвами — від ніжно-білих до рожевих, темно-бузкових і яскраво-червоних вони прикрашають землю. Айстри, за народним повір’ям, це зорі, які впали на землю. Не забудьте зібрати ці квіти, адже вони лікують багато захворювань. Колись застосовували айстри для лікування бронхітів, трахеїтів, навіть туберкульозу, абсцесу і гангрени легенів. Захворювання нирок і печінки теж лікують айстри. Народні цілителі, спостерігаючи за дією айстри, помітили, що вона чистить кров, ефективна навіть у разі зараження крові. 

Для лікування печінки і нирок потрібно взяти одну чайну ложку квітів, сухих чи свіжих, залити склянкою окропу, настояти 30-40 хвилин: процідити і вживати тричі на день по третині склянки після вживання їжї.

Якщо ви, не дай Боже, застудитеся, з’явиться нежить, кашель, або навіть бронхіт, та ще й погано буде відходити мокротиння, ліки можна зробити із коріння айстри. Для цього потрібно зараз назбирати коріння, подрібнити, висушити. Для приготування ліків взяти одну столову ложку подрібненого коріння, залити склянкою окропу, настояти 20-30 хвилин і пити тричі на день після вживання їжї.

Ще важливо знати, що айстра вгамовує кровотечі. Саме з цією метою жінки користувалися ліками із квітів найтемніших кольорів. Одна столова ложка свіжих айстр заливається однією склянкою окропу — настояти і пити ковтками впродовж дня.

Профілактично айстри вживають у компотах, салатах, від застуди, для покращення функції печінки, та й просто для того, щоб бути здоровими.

Наталя Земна


*

Дизайн Валентин Iванов