Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Фітотерапія


Ялина звичайна


Допоможе лікувати не тільки бронхіти, запалення дихальних шляхів, легенів, а й нирки, нирковокам’яну та жовчнокам’яну хвороби (запобігає їм), запалення у сечовому міхурі (у таких випадках, якщо нічого іншого немає під рукою, добре дати хворому чаю з ялини: одна столова ложка бруньок на склянку окропу, пити щогодини по столовій ложці), добре виводить солі сечової кислоти — урати, отже, лікує подагру, а також ревматизм, знімає біль в суглобах. 

Чай з ялини корисно пити й здоровим людям для профілактики захворювань. Для цього додати до чаю декілька голочок ялини, організм продезинфікується, очиститься, загинуть хвороботворні бактерії.

Ліки з ялини — чудовий кровоочисний засіб. Дуже важливо знати, що люди з хворим серцем також можуть користуватися ліками з ялини. Відвари, чай з ялини знімають набряки, виводять воду з організму. Це також добрий знеболювач. Коли ниють ноги, болить голова, можна зробити компрес (напар) з ялини.

Ванни із хвої ялини заспокоюють нервову систему, допомагають правильному функціонуванню внутрішніх органів, очищають шкіру, роблять її еластичною (у випадках гнійничкових захворювань приймати ще й усередину). Для ванн: із розрахунку 100 грамів сировини на літр води додавати до ванни. Ванни приймати не гарячі, а саме теплі, тоді нервова система не збуджується, а заспокоюється.

Для зняття болю, запальних процесів у суглобах допоможе мазь із живиці ялини: живиця, мед, олія в рівних частинах розтопити, помішуючи, на вогні або водяній бані.

Віддавна іншу мазь — живиця зі свинячим смальцем та воском — використовували для лікування фурункулів, екзем, знімали тріщини на п’ятах.

Для лікування туберкульозу готували спиртову настоянку ялини (1:10), приймали по п’ять крапель чотири рази на день. Таку ж настоянку робили і з сосни.

Наталя Земна


*

Дизайн Валентин Iванов