Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Фітотерапія


Стомилися? подихайте ароматом лимонаМинули часи, коли цитрусові на наших теренах були рідкістю. Нині ринки переповнені апельсинами, мандаринами, лимонами. Ми вже писали про лікарські властивості цих екзотичних плодів. Та, виявляється, неабиякий вплив на організм справляють і запахи цих плодів.

Сучасні вчені довели, що аромати всіх цитрусових стимулюють зір, а запах лимона — ще й дихальну систему (покращується прохідність бронхів й збільшується ємність легень). Це підтвердили японські психологи, які намагалися насичувати повітря робочих приміщень ароматами. Досліди довели, що запах лимона, що проникає в кімнату через систему вентиляції, підвищує працездатність і знижує сонливість, що викликана перенапругою.

Дослідники провели з операторами комп’ютерів декілька тестів і з’ясували, що при насиченні повітря запахом лаванди кількість помилок при роботі на клавіатурі знижується на 20 відсотків, ще більш корисний запах жасмину — помилок стає менше на 30 відсотків. Проте чемпіоном став звичайний лимон — його запах знижує кількість помилок вдвічі!

Отож гріх не скористатися результатами цих дослідів тим, хто працює за комп’ютером, а також тим, кому доводиться часто перенапружувати очі. Не нехтуйте цим, адже перенапруга позначається на фізичному й психічному стані людини, знижує здатність думати й концентрувати увагу, призводить до передчасного зношування нервової системи.

Щоб цього не трапилося, дихайте лимоном і іншими цитрусовими. Як саме? Як завгодно. Наприклад, можна м’яти біля свого обличчя шкірочку лимона. Якщо бризки потраплять до очей, не страшно — трохи пощипає, зате потім очі матимуть блиск. Так чинили жительки Андалузії, які заради краси закапували очі апельсиновим соком (він менше пече, ніж лимонний). Заодно у красунь поліпшувався зір.

А в древньому Китаї використовували метод магічного «обігріву» дому для встановлення влади над ним. Метод полягав ось у чому: в котел наливали воду й вимочували в ній шкірочки від дев’яти лимонів або апельсинів, а потім тією ароматизованою водою збризкували дім. Вважалося, що так оселя очищається від злих духів. Що вже казати про побічний ефект для здоров’я…


*

Дизайн Валентин Iванов