Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Фітотерапія


Кульбаба зичить здоров’я
Молода кульбаба є основним продуктом весняного лікування, бо має сильну очисну дію. Це справжня вітамінна криниця. У листях заховалися вітаміни С, В, В,, В12, Є, солі заліза, кальцію, фосфору. Тож у квітні найкорисніший салат з листочків цієї чудодійної рослини.

Готуйте вінігрети, супи, борщі, приправи саме з неї. Відвари з листків застосовують при недокрів’ї, знесцленні, порушенні обміну речовин. Особливо такі страви корисні для мам, що годують немовлят. У них збільшується кількість молока.

А яка смачна кава з підсмажених коренів кульбаби!

Збирати кульбабу у місті та обабіч доріг не рекомендується.

Свіжий, віджатий з листків сік, розбавлений навпіл водою, і прокип’ячений протягом 12 хвилин, п’ють за З0 хвилин до вживання їжі при болю в суглобах.

З квітів кульбаби варять варення. Збирати їх треба до схід сонця, поки золоті суцвіття наповнені цінним нектаром, зривають лише голівки рослин. 100 грамів суцвіть залити 900 г води, додати 2-3 шматочки лимону і кип’ятити 40-50 хв на слабкому вогні. Настояти до охолодження, процідити, додати 1 кг цукру, довести до кипіння. Залити проварені квіти і ще кип’ятити годину. Готове варення за смаковими якостями схоже на мед. і ж корисне для вашого здоров’я. Тож замість ліків, використовуйте ді властивості рослин.


Ірина ПІЩУН


*

Дизайн Валентин Iванов