Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Цікавинки


5 маловідомих версій дитячих казок


Не всі знають, що багато казок, знайомих нам з дитинства, перед тим, як здобути всесвітню популярність, зазнали чималих змін. Сьогодні ці казки — улюблені оповіді дітлахів, проте далеко не завжди вони призначалися для дитячих вух. Частенько ці багатовікові історії різних культур передавали з уст в уста в тавернах або біля багаття, де дітям місця не було. Ці оповіді відволікали втомлених селян від важких трудових буднів. Ось деякі з них.

1. «Червона шапочка». Історія, яка лягла в основу знаменитої казки Перро, написаної в 1697 році, оповідає про вовка, переодягненого в бабусю, яку він нещодавно проковтнув. У тій історії вовк був перевертнем.
Він запропонував Червоній шапочці роздягнутися та скочити до нього в ліжко, викинувши одяг у вогонь. Коли дівчина, послухавшись вовка, опиняється у нього в ліжку, той її з’їдає. У іншій версії Червона шапочка сказала, ніби їй потрібно в туалет та що вона не хоче робити «цього» в ліжку. В результаті кмітливій дівчинці вдається втекти.
Що ж стосується версій авторських казок, то в них кінець трохи трагічніший: у версії Перро дівчинку з’їдає вовк, а в першій версії братів Грімм 1812 року дроворуб звільняє дівчинку та її бабусю, розпоровши вовкові живіт.

2. «Білосніжка». У сюжеті братів Грімм 1812 року не мачуха, а заздрісна мати Білосніжки наказує принести їй легені та печінку дівчини, плануючи зготувати їх на обід.
Окрім того, попередня версія казки братів Грімм включає моторошне покарання жорстокої матері, яка приходить на весілля Білосніжки в розпечених залізних черевиках і танцює в них до тих пір, поки не падає замертво.

3. «Попелюшка». У сьомому тиражі колекції братів Грімм 1857 року сюжет цієї казки був набагато похмурішим, ніж у версії Шарля Перро, переказаній за 200 років до цього. У казці братів Грімм зведені сестри Попелюшки надзвичайно красиві, проте не менш злі; їхня матір в розпачі від того, що жодна з них не може вмістити ногу в крихітний золотий туфель. В результаті одна з сестер відрізає свій власний палець, а друга — п’яту.
Черевички наповнюються кров’ю, принц розуміє, що Попелюшка є його обраницею, а голуби викльовують очі сестрам та мачусі за їхні злодіяння.

4. «Піноккіо». Попередня версія написаної Карло Коллоді казки, опублікована в 1883 році, оповідає, як Піноккіо заснув перед вогнем і його ноги згоріли. А перед цим головний герой убив цвіркуна, який любив його повчати, дерев’яним молотком.
Зі шкури Піноккіо, що перетворився у віслюка, хотіли зробити барабан. Протягом всієї історії Піноккіо зазнає переслідувань і знущань, його запроторюють до в’язниці, і врешті-решт прив’язують до шиї камінь і кидають зі скелі.

5. «Спляча красуня». Італійський казкар Джамбаттіста Базіле одним із перших записав казки, згодом переказані Шарлем Перро та братами Грімм. Версія «Сплячої красуні» вийшла у світ в 1634. Згідно з нею, дівчині під ніготь потрапляє волокно льону, від якого та засинає.
Принцові, який відшукав Сплячу красуню, настільки припала до душі дівчина, що він ґвалтує її, незважаючи на мертвий сон. Через дев’ять місяців красуня уві сні народжує близнюків. А прокидається вона лише тоді, коли одне з немовлят в пошуках грудей присмоктується до її пальця і витягує злощасне волокно.


Джерело: http://mainfun.ru

 


*

Дизайн Валентин Iванов