Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Цікавинки


Цікаві авіафакти


Літак вважається найбезпечнішим засобом пересування.
* * *
Найстарішою авіакомпанією в світі є голландська KLM, яка була заснована сьомого жовтня 1919 року.
* * *
Першою стюардесою на борту літака стала американка Еллен Черч. Дівчина була медсестрою і мала ліцензію на керування літаком. Коли в 1930 —му році вона подала заяву про прийом на роботу в авіакомпанію « Boeing Air Transit », там з радістю відгукнулися. Дівчина, крім прямих обов’язків, заправляла баки паливом, носила багаж, заводила годинник в кабіні пілота, била мух і т.д.
До цього, два роки в літаках працювали тільки чоловіки — бортпровідники ( стюарди ), причому, тільки на німецьких літаках.
* * *
Кожен аеропорт, згідно з правилами системи міжнародної авіації, має трибуквений код на латиниці. У Росії цей код на кирилиці. Уфа — єдиний аеропорт, чия назва і в міжнародній і в російській системах звучить однаково: УФА — UFA.
Більш кумедна історія з Копенгагеном і Саранськом. У цих двох аеропортів однакові літери коду. Тільки у Копенгагена вони на латиниці, а у Саранська на кирилиці — СРН.
* * *
У більшості пасажирських літаків західних авіакомпаній відсутній тринадцятий ряд.
* * *
Частина акцій авіакомпанії « British Airways » належить Англіканській церкві.
* * *
Вчені стверджують, що шум двигунів літаків змінює смакові відчуття від їжі. Вона здається більш хрусткою, але менш солоною і солодкою.
* * *
В аеропорту південнокорейського міста Інчхон ви не знайдете 4, 13 і 44 виходу. З числом 13 все зрозуміло, а 4 співзвучно слову смерть.
* * *
За підсумками опитування більш ніж 70 тисяч респондентів з’ясувалося, що авіакомпанія «Scandinavian Airlines» є найпопулярнішою серед геїв і лесбіянок.
* * *
За статистикою, для того, щоб практично гарантовано потрапити на літак, який потрапить у катастрофу, людині необхідно протягом 13 років щодня літати, при цьому, шанс залишитися в живих становить 10 до одного. Тобто, лише один з десяти стане трагічним.
* * *
Кожен тридцять третій пасажир страждає аерофобією.
* * *
Найдратівливливіши чинником під час польоту для пасажирів є стукіт сусіда ззаду по спинці крісла.
* * *
Пілоти, які літають на міжнародних авіарейсах, спілкуються з диспетчерами тільки англійською мовою.
* * *
Найбільша кількість аеропортів розташована на території США — більше 14 з половиною тисяч.
* * *
http://megafriends.org.ua


*

Дизайн Валентин Iванов