Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Цікавинки


Милуватися на себе в дзеркалі шкідливо для психіки


Деякі з нас милуються на себе в дзеркалі з чистого марнославства, інші ненавидять свою зовнішність і хочуть її змінити. Але якою б не була причина, звичка дивитися на себе в дзеркалі приносить більше шкоди, ніж користі нашому психологічному здоров’ю.

Нове дослідження показує, що добровольці, які дивилися на своє відображення в дзеркалі протягом 10 хвилин за раз, поступово зазнавали все більшу тривогу і депресію з приводу своєї зовнішності, навіть якщо до цього були задоволені своїм виглядом.

Ці результати чимало здивували дослідників, які очікували, що тривале споглядання себе в дзеркалі може негативно впливати тільки на тих, у кого діагностували дисморфофобія, при якій людина постійно турбується про свою зовнішність.

Насправді, після декількох хвилин споглядання себе в дзеркалі, навіть у здорових учасників почали з’являтися ознаки засмучення і тривоги з приводу образу свого тіла.

Британські дослідження показують, що жінки в середньому виглядають 38 раз в день, а чоловіки 18 раз в день. При цьому жінки набагато більш критично ставляться до своєї зовнішності, ніж чоловіки, і рідше захоплюються своїм відображенням у дзеркалі. Приблизно 8 з 10 жінок незадоволені тим, що бачать у дзеркалі.

Ще гірше звичка дивитися у дзеркало впливає на тих, хто страждає від дисморфофобії.
Причина цього порушення невідома, але воно частіше зустрічається серед людей, які в минулому пережили депресію. Багато людей наносять товстий шар макіяжу і одягу, щоб приховати, на їхню думку, наявні недоліки і шукають розраду, дивлячись у дзеркало.

Дослідники з Інституту Психіатрії в Лондоні хотіли порівняти вплив дзеркала серед пацієнтів з дисморфофобією і у здорових добровольців, у яких не було комплексів з приводу своєї зовнішності. Учасники пройшли ряд тестів. У першому тесті, їм потрібно було дивитися на себе в дзеркалі протягом 25 секунд, а їх задоволеність своїм тілом оцінювалася за допомогою опитувальника до і після тестування. Під час другого експерименту, учасникам потрібно було дивитися на себе протягом, щонайменше, 10 хвилин, перш ніж їх задоволеність знову оцінять.

Як і очікувалося, пацієнти з дисморфофобією почали сильно переживати з приводу своєї зовнішності навіть після 25 секунд. Але, всупереч очікуванням ті, хто знаходився в групі здорових учасників, також почали турбуватися, коли їх залишили дивитися на себе в дзеркалі протягом 10 хвилин.

Вчені пояснили, що незважаючи на те, що кожен любить дивитися на себе в дзеркалі час від часу, більшість здорових учасників, як правило, не проводять так довго часу аналізуючи свої риси.

Інші дослідження показують, що здорові учасники, які дивляться на себе не часто, як правило, звертають увагу на ті частини тіла, які їм самим в собі подобаються, в той час як ті, хто хворіють, фокусуються на тих частинах тіла, які їм в собі не подобаються.

Але при тривалому спостереженні за собою, навіть здорові люди починають концентруватися на своїх недосконалості.

Джерело: www.dailymail.co.uk


*

Дизайн Валентин Iванов