Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Цікавинки


Цікаві факти про чхання


Незважаючи на те, що відповідна реакція на чхання розрізняється в різних культурах, велика частина аспектів стосуються чхання універсальна.

Здається, що чхання стає практично повсюдним у міру похолодання, що часто пов’язано з присутністю цвілі і пилку амброзії восени, на які у багатьох людей є алергія. У міру наближення зими, люди починають більше часу проводити в приміщенні, де на них частіше впливають знаходяться в повітрі подразники. До того ж, коли людина перебуває в приміщенні, йому складніше уникнути потенційно шкідливого впливу від чхання іншої людини.

1. Чхання звучить практично однаково на багатьох мовах. Так, в російській мові "апчхи" є чхання. Англійською це звучить "achoo", на французькому "atchoum", на німецькому "hatschie", на іспанському "achu", на італійському "etchiu", на польському "Apsik", на японському "hakushon", на фінському "atsiuh".

2. У різних країнах також прийнято по-різному відповідати на чхання. Російською ми відповідаємо "Будь здоров!", Англійською "Bless You" (дослівно "благослови вас"). У греків і римлян чхання вважалося сприятливим знаком. В Індії чхання вважається ознакою здоров’я.

3. Ніс людини виробляє близько одного-двох склянок слизу в день.

4. Ігуана чхає частіше, ніж будь-яке інше тварина. За допомогою чхання вони рятують своє тіло від певних солей, які є побічними продуктами їх травного процесу.

5. Чхання — це автоматичний рефлекс, який неможливо зупинити, якщо він вже почався.

6. Якщо ви спробуєте стримати чхання, затискаючи ніс, то це може привести до розриву барабанної перетинки через те, що чхання надсилається в євстахієву трубу. У людей, які стримували чхання, зустрічалися такі наслідки, як кровотеча з носа, розриви кров’яних судин і навіть сліпота.

7. Центр чхання знаходиться в нижній частині мозкового стовбура. Ушкодження цієї частини мозку може призвести до нездатності чхати.

8. Чхання охороняє наше тіло. Це важлива частина імунної процесу, яка сприяє збереженню здоров’я.

9. При чханні випускається близько 40 000 крапельок на швидкості 44.7 м / с.

10. У той час як кожен може чхати час від часу, ті, хто не прикривають область рота і носа в тісних громадських місцях, можуть передати мікроби приблизно 150 інших людей.

11. Люди не чхають уві сні, так як нерви, залучені в цей рефлекс, теж відпочивають.

12. Від 18 до 35 відсотків людей чхають при впливі раптового яскравого світла.

13. Чхання може мати психологічну причину. Такі емоції як страх, туга, збудження можуть спровокувати чхання. Відповідна реакція на психологічний стимул виникає через спроби відновити рівновагу в носі. Сильні емоції можуть призводити до звуження і розширення носових мембран, а чхання повертає їх в нормальний стан.

 http://news.allergybegone.com


*

Дизайн Валентин Iванов