Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Цікавинки


Про що може попередити ваш колір волосся


Наше волосся — це наша найбільша "помітна" характеристика. Але навіть якщо ми догляду за ним приділяємо багато часу й уваги, то нам, ймовірно, мало відомо про те, що колір волосся може сигналізувати і про деякі показники здоров’я, на які слід звернути увагу.

Блондини

Бережіть зіниці.У жінок більш високий ризик, ніж у чоловіків розвитку вікової макулярної дегенерації, це стан очей, яке може привести до сліпоти. А біляві жінки особливо схильні до розвитку цього стану. Дієта, багата природними сполуками лютеїну і зеаксантину, допоможе в даному випадку. Ці корисні елементи можна знайти в капусті, шпинаті і в горосі. Фахівці рекомендують щодня вживати якісь з цих овочів.

Захищайтеся від сонця

"Меланін надає шкірі її колір і допомагає захистити від шкідливої дії ультрафіолетових променів", — говорить дерматолог і доктор медичних наук Джоел Шлезінгер (Joel Schlessinger). А організм блондинів, як відомо, виробляє меланіну значно менше, тому вони знаходяться в зоні більш високого ризику розвитку меланоми. Для того, щоб захистити свою шкіру користуйтеся хорошими сонцезахисними кремами повного спектра, з фактором захисту не менше SPF 30, які оберігають шкіру від шкідливого впливу UVA і UVB променів. І не нехтуйте головними уборами, блондинам завжди слід носити капелюх, коли вони перебувають під прямим впливом сонячного світла.

Брюнети

"Тримайте" своє волосся

Брюнети найчастіше страждають від серйозної втрати волосся. Це може бути через те, що у них з самого початку менше волосся. "Темне волосся, як правило, грубіше і товщі, ніж світле або руде, тому організм виробляє їх у меншій кількості", — говорить Шлезінгер. Тому, коли темні волосяні фолікули вмирають, вони залишають після себе більш помітні ділянки. Запобігти випадання можна правильним харчуванням. Низький рівень заліза в організмі є одним з факторів, відповідальних за випадання волосся, тому варто почати вживати залізо.

"Здобувайте" бойфрендів

Джентельмени віддають перевагу блондинкам? Ні, відповідно до даних багатьох досліджень. По крайней мере, не тоді, коли мова йде про довгострокові відносини. Крім того, чоловіки вважають брюнеток більш надійними і вірними, тому і вибирають в постійні партнери частіше їх. Однак, якщо ви не налаштовані на серйозні стосунки, то спонтанність як раз те, що вам потрібно: зробіть перший крок до того чоловіка, який вам сподобався, самі.

Руді

Стійкість до анестезії

"Виявляється, через успадкованих генетичних мутацій, руді люди стійкіші до загальної та місцевої анестезії", — говорить анестезіолог в клініці Клівленда Деніел Сесслер (Daniel Sessler). Однак, це не говорить про те, що ви потребуєте більшої її дозі. Приміром, за годину до походу до стоматолога випийте 500 мг ібупрофену, який захистить вас від болю в стоматологічному кріслі.

Бережіться хвороби Паркінсона

Недавнє дослідження фахівців університету Гарварда показало, що шанси на розвиток хвороби Паркінсона у рудих людей на 90 відсотків вище. Чому? Можливо, через ту ж генної мутації, яка впливає на інший тип гена, пов’язаний з хворобою Паркінсона. Однак, дослідження також показали, що фолієва кислота може затримати прогресування хвороби. Експерти рекомендують вживати 400 мікрограмів кислоти в день (під час вагітності більше). В фолієвої кислоти містяться всі полівітаміни, яких потребує жіночий організм.

www.womenshealthmag.com

 


*

Дизайн Валентин Iванов