Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Цікавинки


Нарциси — найгірші лідери


Нарциси можуть думати, що з них виходять хороші боси, але нове дослідження показує, що їх зосередженість на собі перешкоджає успішній діяльності в умовах спільної роботи.

Незважаючи на те, що у нарцисів є лідерські якості, властиві керівникам, такі як довіра, авторитет і висока самооцінка, їхній егоцентризм в кінцевому рахунку не дозволяє їм взяти участь у творчому обміні інформацією та ідеями, що дуже важливо в ситуаціях, коли необхідно приймати рішення груповими зусиллями. До таких висновків прийшли дослідники з університету Амстердама.

Команда фахівців розділила 150 осіб на три групи по три людини в кожній групі, при цьому в кожній групі був випадковим чином обраний лідер. Група потім повинна була вибрати кандидата на роботу. Дослідники розділили інформацію про кандидатів на 45 частин, при цьому деяка частина інформації була надана всій команді, а деяка її окремим членам.

Всім випробовуваним було сказано, що вони можуть дати раду, але тільки керівник несе відповідальність за прийняття остаточного рішення. Дослідники розробили експеримент таким чином, що якщо кожен член групи поділиться з іншими інформацією, яка була надана особисто йому, то команда зможе зробити максимально правильний вибір. Якщо ж група зробила вибір, ґрунтуючись лише на інформації, якою поділилися з усіма, то вибір робився на користь не найкращого кандидата.

Після закінчення експерименту лідери груп заповнили анкети, в яких вони відповідали на питання, що вимірюють їхній ступінь нарцисизму. Решта члени групи відповідали на питання, призначені для оцінки повноважень лідера та ефективності його діяльності. Учасники також вказували про кількість інформації, відомої їм, а також про рівень обміну даними.

У підсумку групи, на чолі яких були найбільші егоїсти, вибрали найгіршого кандидата. «Нарцисизм лідера дуже негативно позначався на роботі всієї команди», — говорить провідний фахівець дослідження Барбора Невіка (Barbora Nevicka). «Вони інгібують через егоцентризм і авторитаризм».

Але, незважаючи на погані результати, учасники груп, лідери яких були нарцисами, оцінили їх роботу дуже високо. «Нарциси діють завжди дуже переконливо», — говорить Невіка. «Спілкування — обмін інформацією, знаннями та ідеями — грає ключову роль у прийнятті правильного рішення групою, тому що кожна людина додає щось цікаве, що, в кінцевому підсумку, дає хороший результат».

http://www.infoniac.ru/news/Narcissy-samye-plohie-lidery.html

 


*

Дизайн Валентин Iванов