Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Цікавинки


Просування по службі залежить від імені людини


Як вважають автори нового дослідження, батькам, які хочуть, щоб їхні діти добре в майбутньому закріпилися на ринку праці, варто почати з вибору дитині вкрай простого імені. Дослідження, проведене професорами з університету Мельбурна і Нью-Йоркського університету, показало, що люди з простими, легко вимовними іменами, найчастіше просуваються по службі.

«Причому справа не в довжині імені, не в його іноземному звучанні або незвичайності, а в тому, наскільки легко його вимовляти», — говорить Саймон Лахам (Simon Laham), провідний автор дослідження з університету Мельбурна. У першому своєму дослідженні фахівці проаналізували, як вимова імені впливає на формування враження про людину, а також на прийняття рішень.

Особливо сильно цей ефект був помічений серед адвокатів і юристів, які швидше просувалися по службі, якщо їх імена були легковимовним. Дослідник Нью-Йорского університету Адам Ельтер (Adam Alter), який аналізував діяльність великої юридичної компанії, зазначив, що ефект, швидше за все, простежується і в інших галузях, а також у багатьох повсякденних ситуаціях. «Люди просто не знають про той тонкий вплив, який чинить на їхні судження ім’я людини», — говорить Ельтер.

Дослідження також показало, що й політичні діячі досягають більшого успіху, якщо їх імена легко вимовляються. Лахам підкреслив, що отримані результати дозволять впливати на упередженість і дискримінацію, які активно присутні в сучасному суспільстві.

«Важливо розуміти ледь помітні упередження, які визначають наш вибір і судження про інших людей. Таке розуміння допоможе нам позбавити своє мислення від упереджень, що призведе до більш об’єктивного спілкування з іншими людьми».

Дослідження, опубліковане в журналі «Експериментальна соціальна психологія» (Journal of Experimental Social Psychology), було засновано на аналізі імен англійського, азійського, західно-та східноєвропейського походження.

 


*

Дизайн Валентин Iванов