Бібліотека сайту Українське життя в Севастополі "Весела Абетка" - Для дітей України

Цікавинки


10 фактів про сечу


Сеча, як нам всім добре відомо — це просто продукт роботи видільної системи нашого організму, нічого більше. Однак багато народів на протязі історії знаходили сечі різноманітне корисне (і нерідко противне) застосування.

Ми всі прекрасно знаємо чим корисний риб'ячий жир чи інші народні засоби, а ось 10 фактів про сечу і її нестандартне використання:

1. Пуштуни (іранський народ, що населяє в основному південний схід, південь і південний захід Афганістану і північний захід Пакистану) використовували сечу для тортур. Людину прив’язували до стовпа і утримували її рот відкритим, поки жінки по черзі мочилися в рот до тих пір, поки вона не захлинеться. Цей вид страти поряд з іншими, не менш огидними, пуштуни любили використовувати щодо військовополонених, наприклад, британських загарбників.

2. Коряки (народність, що проживає в Сибіру) використовують червоні мухомори як психоактивні речовини. Причому алкалоїди мухоморів залишаються активними і в сечі людини, що спожила цей гриб. Так що сеча нерідко пускається на «повторну переробку», так як дістати її набагато легше, ніж гриби.

3. У Франції панчохами, вимоченими в сечі, обертали горло, щоб вилікувати стрептококову інфекцію.

4. У 17-му столітті ті ж французи приймали ванни з сечі в косметичних цілях: вважалося, що вона омолоджує і тонізує шкіру.

5. У стародавніх практиках йогів вважалося корисним пити ранкову сечу, тому що це нібито сприяло розвитку медитативного стану. Можливо, це має під собою наукове підгрунтя, оскільки сеча містить мелатонін, який може позитивно впливати на стан медитації. Однак в сечі він присутній в неактивному вигляді. Можливе вживання урини в якості пиття активує мелатонін повторно.

6. Існує теорія, запропонована від 7 травня 1996-го року Інститутом теоретичної медицини: регулярне пиття власної сечі знижує ризик розвитку раку, оскільки в ній містяться антигени, які при потраплянні в організм допомагають зміцненню імунної системи. Однак ця теорія так і не була переконливо доведена.

7. Мадонна якось розповіла, що вилікувала мікоз (грибкове захворювання ніг) за допомогою обтирань сечею. А Сара Майлз, британська актриса, заявила, що пила свою сечу протягом 30 років, тому що відчувала позитивний для здоров’я ефект.

8. У стародавньому римському вірші згадується практика чищення зубів сечею.

9. Пити сечу замість води, наприклад, опинившись в посушливому районі, небезпечно і нерезультативно через високий вміст в ній натрію. Це сприяє тому, що через якийсь час після випивання сечі ви відчуєте ще сильнішу спрагу. Тому більшість посібників з виживання забороняють пити свою сечу в такій ситуації, навіть якщо це єдина доступна вам рідина.

10. Якщо ж вам чомусь все ж хочеться випити сечу, то краще пити «серединну» сечу, тобто попередньо зливши трохи. Ця «перша порція» понесе з собою всі можливі забруднення з сечівника, і ви отримаєте абсолютно стерильну сечу.


*

Дизайн Валентин Iванов